reklamı kapat

POPÜLER

Sony Spatial Reality Display

Gözlüksüz 3D görüntü sunan ekran: Sony Spatial Reality Display [İzle]

Japon teknoloji devi Sony, bugün karşımıza gözlüksüz 3D görüntü sunan ekran Sony Spatial Reality Display ile çıktı. İşte bilinmesi gerekenler;

Gerçek holografik ekranlar öncesinde ulaşılan son noktalardan birisi olan Sony Spatial Reality Display, iki adet 15,6 inç 4K LCD panelden oluşuyor ve ön yüzünde bir kamera barındırıyor. İşte bu çift ekran ve kamera ile gözlük kullanmadan üç boyutlu görüntüleme yapılabiliyor. Ürün bünyesindeki kamerayı kullanarak göz takibi gerçekleştiriyor ve böylelikle 3D görüntü hareketli şekilde sizin bakış açınıza göre oluşturulabiliyor. Gözlük derdi olmadığı için çok güzel ve kullanışlı olan Spatial Reality Display, sevindirici şekilde bir prototip değil. Evet bu ürün satışa sunulacak ancak kesinlikle son kullanıcıya hitap etmiyor. Çünkü bu özel ekranın tam 5 bin dolarlık bir satış fiyatı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Spatial Reality Display kasım ayında raflardaki yerini alıyor

Peki bu ürün tam olarak kime hitap ediyor? 3D altyapısından dolayı bu ekrana özellikle üç boyutlu grafik / görüntü tasarımı yapanların ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Ayrıca bu ekranın güçlü bir sistem ihtiyacı olduğunu da belirtmek gerekiyor. 3D görüntüyü pürüzsüz oynatmak için en az Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA RTX 2070 Super ekran kartı gerekiyor. LCD ekran üstüne konulan mikro optik lensler ile stereoskopik görüntü veren ekran, kesinlikle canlı görünmesi gereken teknolojik ürünler arasındaki yerini alıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni iPhone 12 modelleri