reklamı kapat

POPÜLER

DJI Osmo Pocket

Parmak boyutunda! DJI Osmo Pocket ve tüm özellikleri [Video]

Drone denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan DJI, Osmo Pocket adını verdiği yeni kamera modelini duyurdu. İşte bu ilginç model hakkında bilinmesi gereken her şey.

DJI Osmo Pocket, dünyanın en küçük üç eksende görüntü sabitleme yapabilen kamerası olarak lanse ediliyor. Elde kullanıma yönelik her zaman taşınabilecek (116 gram) bir kamera olan DJI Osmo Pocket, 1/2.3 inç bir sensör üzerine kuruluyor. Bu sensör ile 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebilen cihaz, aynı zamanda 12 megapiksel fotoğraflar da çekebiliyor. Üç eksende sabitleme yapabilen kafasıyla gerçekten çok pürüzsüz görüntüler ortaya koyan kamera, istenirse saniyede 120 kare yavaş çekimler de yapabiliyor. Bünyesinde iki adet mikrofon yer alan ürün, özel gürültü engelleme teknolojisiyle rüzgar gibi istenmeyen arka plan gürültüsünü ortadan kaldırabiliyor. Bünyesinde 1 inç boyutunda dokunmatik bir ekran yer alan Pocket, bu ekrandan rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Bu ekran küçük olduğu için bünyesine akıllı telefon takılabilen kamera, seçilen objeyi otomatik takip edebilen moduyla da dikkat çekiyor. Kamerada Timelapse, Panorama ve Motionlapse gibi yaratıcı çekim modlarını da aktif olarak sunuluyor. Elde uzun pozlama gece çekimlerine dahi imkan tanıyan model, uygulama (Yeni DJI Mimo) tarafında birçok otomatik düzenleme seçeneği de getiriyor. Özel bir taşıma haznesi bulunan Pocket, hareketli kafasıyla özçekimler için de harika bir seçenek oluşturuyor.

DJI Osmo Pocket
DJI Osmo Pocket

DJI Osmo Pocket

DJI Osmo Pocket
DJI Osmo Pocket
DJI Osmo Pocket
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Osmo Pocket çok konuşulacak bir cihaz

4K çözünürlükte saniyede 30 kare videoyu iki saat boyunca çekebilecek bir pille gelen Pocket, burada yerleşik bir lityum-iyon pil kullanıyor. Yani kişilerin pil değiştirme şansı bulunmuyor. Su geçirmez hazne, ND filtre kiti, birçok bağlantı aparatı ve uzatma çubuğu gibi aksesuarlar ile özelleştirilebilen ürün, 349 dolar yurt dışı satış fiyatına sahip.