reklamı kapat

POPÜLER

LinkedIn

Profesyonel iş ağı LinkedIn’e varlığını sorgulatan yenilik

İş odaklı popüler platform LinkedIn‘de bazı kullanıcılar platformu sıradan bir sosyal medya platformu gibi kullandığı gerekçesiyle eleştiriliyordu. Bünyesine yeni bir özellik dahil eden iş platformu, bunu önlemenin ötesinde adeta destekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Google tarafından satın alınan GIF kütüphanesi Tenor, ilginç bir duyuru paylaştı. Yapılan açıklamaya göre GIF platformu, LinkedIn’in mesajlaşma özelliğinde yer alacak. Bu yenilikle beraber kullanıcılar iş platformu üzerinden birbirlerine mesaj gönderirken GIF paylaşabilecek. Geçtiğimiz yıla kıyasla platform üzerinden mesajlaşmaların yüzde 60 oranında arttığını belirten Tenor, bu yenilikle beraber kullanıcıların profesyonel bağlantıları ve çalışanlarıyla daha samimi bir iletişim kurabileceğine inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncellemeyle dağıtılıyor

Söz konusu özelliğin kullanıcıların neredeyse yarısına dağıtıldığı kaydedilirken, yavaş yavaş herkesin güncellemeyle platform üzerinden GIF gönderebileceği belirtiliyor. Şüphesiz GIF paylaşımları son dönemin en popüler iletişim yöntemlerinden biri. Hatta öyle ki artık akıllı telefon üreticileri dahi klavyeye GIF’ler için kısayol ekliyor. Samsung’un Galaxy S9+ modelinde gördüğümüz bu yeniliğin, Google-Tenor anlaşmasından sonra tüm Android cihazlara gelebileceği konuşuluyor. Ancak bazı ortamlarda özellikle de “profesyonel iş ağlarında” GIF paylaşımı çok gerekli bir özellik mi orası tartışılır gibi. LinkedIn kullanıcılarının bu yenilik karşısındaki tepkisi ise önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde belli olacak gibi.