reklamı kapat

POPÜLER

phone
Thuraya X5-Touch

Dünyanın ilk Android’li uydu akıllı telefonuyla tanışın: Thuraya X5-Touch

Dağlık ve kırsal alanlarda akıllı telefonlar bas istasyonlarına uzak olması sebebiyle çekim kalitesiyle ilgili sorunlar yaşayabiliyor. Hem telefon hem de internet açısından yaşanan bu soruna bir çözüm getirmeyi amaçlayan Thuraya isimli şirket dünyanın illk Android uydu akıllı telefonunu tanıttı.

Thuraya X5-Touch adı verilen telefon, sık sık seyaget eden kullanıcılara hitap ediyor. Enerji projeleri, kurumsal iletişim ve çekim kalitesiyle ilgili sorun yaşayan kullanıcıları hedef alan telefon çift SIM kart desteğiyle geliyor. Çift aktif modu sayesinde telefonda hem uydu hem de GSM (2G, 3G veya 4G) modları yer alıyor. SOS tuşunun da yer aldığı telefonda Bluetooth, Wi-Fi ve NFC gibi özellikler de mevcut. Android Nougat yüklü gelen X5-Touch’da Full HD çözünürlüklü 5,2 inç ekran yer alıyor. Gorilla Glass kaplama sayesinde telefon çizilmelere karşı da dayanıklı. Thuraya’nın belirttiğine göre telefon IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı bir gövdeye sahip.

Her türlü zorlu koşula dayanıklı telefon

MIL-STD 810G askeri sertifikası sayesinde düşmelere karşı da dayanıklı olan telefondaki pil kapasitesi ise henüz açığa çıkmış değil.  Telefonun ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.