reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina K350

Kore ve İtalya ortaklığı bu yıl SUV sınıfına terfi ediyor; ilk ipuçlarıyla Pininfarina K350

Pekin Otomobil Fuarı’da tanıtılacağı duyurulan Pininfarina K350, elektrikli otomobil pazarının gelecekteki iddialı modellerinden birisi olabilir.

Advertisement

Uzun bir süredir projelerine ağırlıklı olarak konseptler üzerinden devam eden Pininfarina, yaklaşmakta olan Pekin Otomobil Fuarı için tanıdık bir ekiple tekrar bir araya geliyor. Cenevre Otomobil Fuarı 2017 kapsamında Hybrid Kinetic Group ile bir araya gelerek H600 isimli bir sedan tanıtan köklü tasarım şirketinin bu kez ilgi odağında bir SUV modeli var. Pekin’de sergilemek üzere ilk ipucu detayları paylaşılan K350 isimli modelde yine çok ciddi performans beklentileri oluşturan ikilinin bu yeni hamlesi seri üretime geçiş konusunda daha oturaklı bir yapı barındırıyor. İşin teknolojik kısmı ise Tesla’yı aratmayacak seviyede olabilir.

25 Nisan’da tanıtılacak

Kompakt Crossover sınıfında yer alacağını öğrendiğimiz Pininfarina K350’nin menzil kısmında en az 500 kilometre gibi bir değerle karşımızda olması şimdilik masada görünenler arasında. Geçtiğimiz yılki H600 projesinde 1.000 kilometrenin üzerinde bir menzil değeriyle karşımıza çıkılması da bu beklentilerin oluşmasındaki en temel etmenlerden bir tanesi. İçten yanmalı ve elektrik motor kombinasyonuyla 800 beygirlik bir güç değerine sahip olan H600, aynı zamanda 0’dan 100’e sadece 2,9 saniyede çıkarak performans konusunda da çok başarılı veriler ortaya koymuştu. Önümüzdeki hafta içerisinde daha da detaylanmasını beklediğimiz Pininfarina Hybrid Kinetic ortaklığının yeni projesini LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.