reklamı kapat

POPÜLER

apple music

Apple başarılarına bir yenisini daha ekliyor

Apple’ın müzik servisi Apple Music büyümesini sürdürüyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre müzik servisinde kullanıcı sayısı 40 milyona ulaştı. Geçtiğimiz yılın eylül ayında ortaya çıkan bilgilerde servisin 30 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı ortaya çıkmıştı.

7 aylık dönemde müzik servisinin 10 milyon abone daha kazanması Apple Music’in başarısını gözler önüne seriyor. Amerika’da büyümesini hızla sürdüren servisin Amerika’da yüzde 5 büyüme sergilediği kısa bir süre önce açığa çıkmıştı. Spotify’da bunun yüzde 2 olduğunu belirtmekte yarar var.  Geçtiğimiz yılın ağustos ayındaki verilerde Spotify’ın 60 milyon ücretli kullanıcıya sahip olduğu belirtmişti. Ücretsiz kullanıcılarla birlikte rakamın 140 milyona çıktığı da dile getirilmişti. Apple ilerleyen dönemde ekleyeceği yeni video içerikleriyle müzik servisini genişletmesi bekleniyor. Kullanıcıların ilgisini çekmek adına özel içerik yelpazesini geliştirmeye odaklanan Apple Music, bu bağlamda Drake, Dr. Dre ve Taylor Swift gibi isimlerle iş birliğine gidiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music büyümesini sürdürüyor

Belgesel, röportaj ve daha iyi reklamlar yaparak hitap ettiği kitleyi genişletmeye çalışıyor. Apple’ın önümüzdeki günlerde kullanıcı sayısı açısından Spotify’ı geride bırakıp bırakmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

HomePod’un tanıtım videosu