reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram mesajlarda GIF gönderme [Nasıl yapılır?]

Popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, Hikayeler özelliğindeki GIF desteğinin yanı sıra özel mesajla da GIF göndermeyi mümkün kılıyor.

Yeni özelliklerle platformu geliştiren Instagram, her ne kadar ağırlıklı olarak Hikayeler özelliğine odaklanmış gibi görünse de uygulama içinde de kullanıcıları pek çok yenilikle buluşturuyor. Platformun sık kullanılan özelliklerinden biri ise mesajlar. Direct ya da mesaj özelliğinde kullanıcılar yazılı ve görsel içerikleri diğer insanlarla paylaşabiliyor. Ancak uygulama bunun yanı sıra mesajlar aracılığıyla GIF yollamayı da mümkün kılıyor. Eğer standart Instagram kullanıcısıysanız bu özelliği fark etmemiş olabilirsiniz. Çünkü Instagram’ın dahili mesaj kutusunda henüz GIF desteği bulunmuyor. GIF yollayabilmek için ayrıca Direct uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook’un Messenger’ı varsa Instagram’ın da Direct’i var

Direct, Instagram’ın geliştirdiği mesajlaşma uygulaması. Temelde tıpkı Facebook’un Messenger uygulaması gibi çalışıyor. Yani platformun mesaj kutusunu ayrı bir uygulamaya taşıyor. Direct beraberinde emoji klavyesi ve GIF desteğini de getiriyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek. Daha sonra kullandığınız tüm Instagram hesaplarını uygulama içine kaydedebilirsiniz. GIF yollamak içinse bir sohbet penceresi açtıktan sonra sağ altta beliren GIF işaretine tıklamanız yeterli. Burada hazır ön yüklü GIF’lerin yanı sıra ayrıca siz de anahtar kelimelerle GIF arayabilirsiniz. GIF’lerin GIPHY kütüphanesinden çekildiğini belirtelim. Uygulamayı kullandığınız işletim sistemine göre aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Ad Etiketleri’ni kişiselleştirme

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 153,2 MB
  • Yükle App Store