reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple AirPower

Yeni bir Apple AirPower benzeri ve gerçek kablosuz şarj masada

Teknoloji devi Apple, bugün bir kez daha gerçekten önemli bilgiler ile gündeme geldi. Firmanın gelecek planları ortaya döküldü. İşte detaylar;

Advertisement

Bloomberg’in son raporuna göre Apple halen AirPower benzeri bir çoklu kablosuz şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Biliyorsunuz AirPower tanıtılmış ancak satışa sunulmamıştı.

Apple bu cihazın teknik beklentilerini karşılayamadığını aktarmıştı. Ancak firma bu konuda kararlı görünüyor. Teknoloji devi, birden fazla cihazı tek yüzeyde aynı anda şarj edecek bir kablosuz şarj cihazını halen satışa sunmak istiyor ve bunun için çalışmalarına devam ediyor.

Bu arada Bloomberg’e göre Apple aynı zamanda uzaktan gerçek kablosuz şarj üzerinde de çalışıyor. Yani firma cihazları bir yüzeye koymadan, örneğin cebinizde dahi şarj etmenin planlarını yapıyor.

Aslında Apple’ın bu konuda daha önce gündeme gelmişliği de bulunuyor. Ancak son bilgilere göre firma halen bu teknolojiyi kullanıma sunmaktan uzakta bulunuyor.

Bu konuda Motorola, Xiaomi ve OPPO gibi devler de çalışıyor. Hatta bu üç isimden geçtiğimiz dönemde gerçek gösterimler de geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple planları güzel ancak hızlı şarj konusunda şu an Xiaomi önde yer alıyor

Firmanın gelecek yeni telefonlarında tam 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj olacak. HyperCharge adını verilen yeni sistem, 200W güçte tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabiliyor.

120W kablosuz tarafta ise tamamen boş 4.000 mAh pilin sadece 15 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği aktarılıyor. Firma bu “dünya rekoru” anlamına gelen hızları yukarıdaki videoda gözler önüne seriyor.

Bu arada Xiaomi ile Samsung’un da çoklu şarj cihazları bulunuyor ve yenileri de yolda bulunuyor.

İlgili Video