reklamı kapat

POPÜLER

apple airpower kablosuz şarj

Satışa çıkmadan iptal edilen Apple AirPower özelinde şaşırtan sızıntı

Teknoloji devi tarafından tanıtılan ancak satışa çıkmadan iptal edilen Apple AirPower, tamamen tarih olmamış gibi görünüyor. Bu konuda önemli bir sızıntı var.

Teknoloji devi Apple, geçen yıl çok ama çok uzun süredir beklenen AirPower’ın satışa sunulmayacağını duyurmuştu. Bir kablosuz şarj ünitesi olan Apple AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebilecekti. Şirketin kablosuz geleceği için oldukça önemli olan ürün, firmanın donanım tarafındaki yüksek beklentisini karşılayamadığı için tarihe gömüldü. Ancak bu ürün tamamen tarihe gömülmedi. Çünkü Apple çalışanları “C68” kod adlı benzer bir şarj ünitesi üzerinde uzun zamandır çalışıyor. Yeni yapılan sızıntı ise karşımıza yine AirPower adında çıkacağı düşünülen cihazın artık Apple Watch’u da şarj edebildiğini gösteriyor. İlk test sürümlerinde bunun mümkün olmadığı söyleniyor. Sızan fotoğrafta Apple Watch ile AirPods Pro’nun yan yan kablosuz olarak şarj olurken görüntüleniyor. Apple çalışanlarının direkt olarak evlerinde test ettiği ve geliştirme yaptığı ürün, çıkarsa büyük ses getirecek izlenimi oluşturuyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple AirPower, çıkarsa çok talep gören bir cihaz olacak

Bu ürünün cihazların konumundan bağımsız olarak kablosuz şarj gerçekleştirebileceği aktarılıyor. Satışa 150 dolar gibi bir fiyattan çıkacağı düşünülen model, 2020’de de resmi olarak görücüye çıkartılabilir deniyor. Apple’ın bu modeli bir lansmanda tanıtmadan direkt olarak resmi sitesinden satışa sunabileceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken PlayStation 5 ile tanışın