reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Transporter

ABT’den Volkswagen Transporter için sade agresiflik yorumu

Grubun önemli isimlerinin geliştirmeleriyle bildiğimiz ABT, Volkswagen Transporter için sade lakin işlevsel bir geliştirme yayınladı.

Yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlandığımız ekim ayı içerisinde, Volkswagen Transporter adını modifikasyon projeleriyle duyduk. Bunlar arasından ön plana çıkan parçalardan birisini de ayın ilk haftası içerisinde sizlerle değerlendirme fırsatına erişmiştik. Carlex Design tarafından yapılmasından ötürü beklentilerin ciddi anlamda yükseldiği projenin ardından, şimdi de Volkswagen grubunun popüler geliştiricisi ABT‘nin projesi karşımızda duruyor. Carlex’e oranla daha sade bir modifikasyona giden Almanya merkezli şirket, gövdenin yanı sıra motor bölümünde yaptığı iyileştirmelerle daha iyi performans vaadini de kullanıcılara vermekten çekinmiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paketle gelenler

Projenin beraberinde getirdiği detaylara ilk olarak dış bölümden bakmaya başlayalım. Burada daha sportif ve dikkat çekici bir görünüm elde etmeyi amaçlayan ABT ekini, ızgaranın da dahil olduğu ön bölümde oldukça agresif bir tampon ve lip birlikteliğinden faydalanıyor. Yan bölümde de kendisini hissettiren bu eklemenin arka bölümde bulduğu cevap ise, difüzör, dört çıkışlı egzoz ve spoiler gibi temel parçalar üzerine kurulu. Son olarak kendi tasarımı olan 20 inç‘lik jant setini dahil eden ABT, bütünlükte hayal ettiği karakteri yaratmış gibi görünüyor. Motor bölümüne geldiğimizde ise ortaya 31 beygir gibi ek güç değeri karşımıza çıkıyor. 2.0 litrelik dizel makine üzerinde yapılan değişimlerle birlikte, Volkswagen Transporter 235 PS güç ve 490 Nm tork değerlerine çekilmiş durumda. Yazılımsal olarak elde edilen bu geliştirmenin, diğer motor seçenekleri üzerine de uygulanabildiği bilgisini de vermeden geçmeyelim.