reklamı kapat

POPÜLER

Her açıdan sınıf atlatan Volkswagen Transporter modifiyesi

Carlex Design merkezinde başlayan Volkswagen Transporter projesinde, sanatçı bir gözün de yer alıyor olması işleri daha da keyifli hale getirmiş durumda.

Sınıfının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Volkswagen Transporter kullanışlı olarak nitelendirebileceğimiz bir isim. Özellikle son yıllarda tasarım konusunda da hatırı sayılır oranda ilerleme kaydeden araç için, tasarımıyla ön plana çıkıyor demekse hala pek mümkün değil. Modifikasyon projelerinin de sevilen isimlerinden olan Transporter cephesinde bu projelerin işin içerisine girmesiyle birlikte seyir önemli oranda değişebiliyor. Özellikle şu anda sizlerle buluşturduğumuz projenin arkasında Carlex Design adının var olduğu gördüğümüzde, beklentilerimiz iyi tavan yapmadı desek yalan olur. Projenin geliştirilme aşamasında Amerikalı sanatçı Jeral Tidwell ile anlaşmaya yoluna giden Polonyalı üretici, uzman olduğu iç tasarım bölümünü dışarıda dikkat çeken yeni bir karakterle bir arata getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımdaki farklar

Projenin detaylarına baktığımız zaman, var olan değişimleri hissettmemiz çok uzun sürmüyor aslında. Dış bölümde farkı yaratan detaylar ilk olarak ön tampondan başlıyor. Daha sportif bir hava katması adına hava olukları büyütülmüş bir karakterin kullanıldığı otomobilde sarı çizgilerin tamamlayıcı bir parça olarak tercih edilmesi güzel bir etki yaratmış durumda. Yan bölümde devam eden bu yapı, arka tarafta difüzör, egzozlar, spoiler ve yine tampon gibi temel parçalar üzerinden bir araya getiriliyor. Burada yeni jant setinin de payını teslim etmeden de geçmeyelim. Kokpit bölümünde ise Carlex Design’dan alıştığımız kalite standartları yine şaşırtmayacak nitelikler barındırıyor. Fabrika çıkış Volkswagen Transporter T6’ın malzeme kalitesine yeni boyut getirecek deri kaplamalar ve döşemeler buradaki temel farktan sorumlu olacak. Türkiye’deki kullanıcılar için de ilham kaynağı olabilecek projeyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.