reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Transporter

573 beygir güç; karşınızda Porsche 911 Turbo motorlu Volkswagen Transporter

Almanya sınırları içerisinde gerçekleştirilen Volkswagen Transporter modifikasyonu, iki farklı ikonu bir araya getiriyor.

Marka tarihi içerisinden en derin geçmişlerinden birisine sahip olan Volkswagen Transporter, modifikasyon projelerinin de en popüler isimleri arasında. Gerek eski gerekse yeni jenerasyonlarıyla bu zamana kadar pek çok farklı şekilde karşımıza çıkan Transporter, en çok karavan ve macera odaklı dönüşümlerle hafızalarımızda yer edinmişti. VIP dönüşümleriyle de sık sık karşımıza çıkan bu önemli isime Almanya merkezli gelen son modifikasyon ise daha çok örneğine pek fazla rastlamadığımız bir birlikteliği karşımıza çıkartıyor. TH Automobile ekibi tarafından yapılan değişimlerin ardından bir Porsche 911 Turbo motorunu arka tarafında taşımaya başlayan Transporter, vadettiği performans değerleriyle de tam bir canavar haline gelmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar

2012 model yıllı versiyonunun merkeze alındığı Transporter’ın teknik detaylarının öncesinde, elde ettiği makyajdan biraz bahsedelim. Siyah renk seçeneğinin hakim olarak kullanıldığı projede 19 inçlik özel tasarım jantlar da bu temaya eşlik edecek nitelikte. Aracın altyapısında ise motorla birlikte gelen performansın en iyi şekilde yere aktarılabilmesi için alçaltılmış süspansiyon sistemi karşımıza çıkıyor. Motorla birlikte şanzımanın da Porsche 911’e ait olması da, altı çizilmesi gereken detaylar arasında. Bagajda konumlandırılan 3,6 litrelik sıralı altı silindir makineniyi yazılımsal güncellemelerin ardından 580 PS (573 beygir) dolaylarına getiren ekip, 6 ileri manuel şanzımanla birlikte aracın 285 km/s hıza erişebileceğini söylüyor. Performansın dizginlenmesindense Brembo imzalı fren sistemi sorumlu. Kokpit bölümünde de Porsche aktarımını gördüğümüz Volkswagen Transporter projesi 250.000 euro gibi bir fiyatla satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

Yeni Porsche 718 T