reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Transporter

Prototipi baz alındı; yeni nesil Volkswagen Transporter tasarımından ilk detaylar

Kameralara yansıyan prototip görüntüleriyle gündeme gelen yeni Volkswagen Transporter, gerçeğini aratmayan bir çalışmayla karşımızda.

Elektrikli ürün gamında çok önemli bir virajın eşiğinde olan Volkswagen, ID.3 ile birlikte rekabete resmen dahil oldu. Uzun süredir beklenen modelini konsept formuna büyük oranda sadık kalarak banda taşıyan markanın, 500 kilometreyi bulan maksimum menzil vaadi de gerçek olunda işler biraz daha olumlu yönde değerlendirilmeye başlandı. En azından şimdilik… ID.3 her ne kadar bir mihenk taşı olsa da pek çok kişi gibi bizim de bu dönüşümde özellikle beklediğimiz isim Buzz‘dan başkası değil.

İlk jenerasyon Transporter ailesinin nefis bir modernizasyonu olarak karşımıza çıkarılan modelin üretimi için şimdilik 2022 işaret ediliyor. O tarihe kadar bizi heyecanlandırmak için hazırlanan parça ise yeni nesil Volkswagen Transporter olacak. Kısa süre önce yoğun kamuflajlı bir şekilde kameralara yakalanan bu önemli ismin o görüntülerinden yola çıkılarak elektronik ortamda yapılan tasarım gerçekçiliğiyle dikkat çekiyor.

Volkswagen Transporter yeni yüzüyle modernleşiyor

T7 olarak kayıtlara geçecek olan yeni Transporter’ın tasarım projesi ise artık LOG okuyucuların git gide alışmaya başladığı Kolesa üzerinden karşımıza çıkıyor. Projenin çizgileri ile prototip üzerindeki dinamikleri kıyasladığımızda büyük oranda benzerliği kolaylıkla sezebiliyoruz. Nitekim ID.3’de de kendisini hissettiğimiz bu karakteristik yüz değişimi, T7 ile birlikte Buzz öncesi başka bir sınıfına taşınacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önceki jenerasyona göre hissedilir derece inlen ve araca daha modern bir görünüm katan far tasarımı ve kaput yapısı bu noktada belirleyici rol üstlenecek gibi görünüyor. 2021 model yılıyla tanıtılması beklenilen yeni Transporter’ın kokpit bölümünde de bizleri önemli değişimler bekliyor. Dijital sürücü ekranıyla başlayacak olan bu değişimler konsolun tamamında kullanıcı deneyimine yansıyacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID Buzz