reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3

Tamamen elektrikli Volkswagen ID.3 tanıtıldı; işte detayları ve fiyatı

Uzun süredir merakla beklenen  tamamen elektrikli otomobil modeli Volkswagen ID.3, dakikalar öne tanıtıldı. İşte modelden tüm detaylar;

Volkswagen‘in geniş kitlelere özel olarak hazırladığı ilk tamamen elektrikli modeli olan ID.3, tasarımsal olarak bir sürpriz oluşturmuyor. Çünkü daha önce tasarımı gösterilen otomobil, yine de baktığımız zaman elektriğin getirdiği “gelecek çizgisiyle” gayet şık görünüyor. Özellikle sayfada gördüğünüz lansman rengi dikkat çeken otomobil, üç farklı versiyon halinde hazırlanmış. İlk versiyon 45 kWh pil üstüne kuruluyor ve yaklaşık 329 km menzil sunuyor. Diğer versiyonda 58 kWh pil yer alıyor ve 421 km menzil değeri açıklanıyor. En üstteki versiyon ise 77 kWh piliyle tam 550 km yol yapabiliyor. Özellikle üst seviye modelin menzili oldukça dikkat çekerken, üç araçta da ortak olarak 100 kW şarj desteği yer alıyor. Destekli istasyonlarda araçların sadece 30 dakika içerisinde tam 289 km yol yapacak kadar enerji depolayabildiği aktarılıyor. Bu gerçekten inanılmaz iyi görünüyor. Firmanın modüler MEB elektrikli otomobil platformu üstüne kurulan Volkswagen ID.3, yıl sonunda üretime giriyor. Avrupa pazarlarında 2020 ortasında elde edilebilir olacak aracın, pil paketi için 160 bin kilometre ya da sekiz yıl garantisi verildiği aktarılıyor. Bu da potansiyel alıcıları rahatlatacak bir detay olarak karşımızda bulunuyor. Kokpiti oldukça sade ve modern olan ID.3, aşağıda görebileceğiniz gibi dışı kadar içinde de fütüristik çizgiler taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 çok dikkat çekecek bir elektrikli otomobil

Otomobilin açıklanan Avrupa başlangıç fiyatı 30 bin euro seviyesinde. Bu fiyatın 45 kWh pile sahip versiyon için olduğunu belirtelim. Diğer versiyonların fiyatlarını henüz açıklamayan firma, elektrikli geleceğin “en çok satacak potansiyeli taşıyan” modeli ID.3 ile oldukça iddialı görünüyor. Otomobilin Türkiye satış durumu için şimdilik bir bilgimiz yok.

İlginizi Çekebilir

Geleceğe adım atan modellerden