reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Transporter

226 beygirlik dönüşüm; ABT’den Volkswagen Transporter 6.1 modifikasyonu

Almanya merkezli ABT ekibi, Volkswagen Transporter 6.1 üzerindeki geliştirmelerinin ardından karşımıza sınıfının en ateşli örneklerinden birisi çıkarıyor.

Birkaç gün önce Audi ürün gamının zirvelerinden SQ8 için gerçekleştirdiği modifikasyon üzerinden karşımızsa çıkan ABT ekibi, mesaiye hız kesmeden devam ediyor. Volkswagen ürün gamındaki hemen her marka için geliştirme paketleri sunan Almanya merkezli üretici, bu kez çatının bizzat kendi ailesinden birisiyle karşımızda. Volkswagen Transporter 6.1 dinamiklerini bambaşka bir noktaya çıkartmak adına kolları sıvayan geliştirme ekibi, ortaya performans ve tasarımıyla akılda kalıcı bir iş çıkartıyor. Çift gövde rengiyle T1’e de selam gönderen versiyonun merkeze alındığı projede hissedilir performans artışı var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Transporter iki farklı performans paketiyle geliştiriliyor

Projenin performans noktasınaki etkilerine bakmak için kaputun altındaki değişimlere odaklanıyoruz. Burada 2.0 litrelik turbo dizel makinenin ilk olarak fabrika çıkış verilerine bakmakta fayda var. Standart olarak 150 beygir güç ve 340 Nm‘lik bir çıtanın sunulduğunu görüyoruz. ABT’nin gerçekleştirdiği geliştirme paketiyse bizlere iki farklı güç seviyesini sunuyor. İlk noktada 180 beygir güç ve 400 Nm tork olarak netleşen bu gelişim, en üst versiyonda ise 226 beygir güç ve 490 Nm torka kadar esneklik gösterebiliyor. Özel tasarım jant seti ve geliştirilmiş fren sisteminin de standart olarak geldiği modifikasyonda, Bilstein ayarlanabilir süspansiyon kiti de üzerinde konuşmaya değer. Sokaklarda görebileceğiniz en hızlı VAN’lardan olmaya aday modelle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

ID. Buzz