reklamı kapat

POPÜLER

Audi SQ8

Audi SQ8 için soğuk kış gününde içimizi ısıtacak modifikasyon

Almanya merkezli performans geliştiricisi ABT, Audi SQ8 dinamikleri her açıdan ileriye taşıyan özel bir paketle karşımızda.

Aileye geçtiğimiz haziran ayında dahil olan Audi SQ8, performans rozetinin SUV bazındaki zirve noktalarında birisi. Lamborghini Urus ile kuzen konumunda olan bu canavar, uzun zamandır Q7 ile devam eden “ağır” karakteri daha sportif çizgilerle farklı kitlelere ulaştırıyor. Halihazırda markanın en yakışıklı modellerinden olan SQ8’i bu kış gününde evlerimize misafir etmemizin sebebiyse ABT’den başkası değil. Volkswagen grubunda yer alan modellerinin neredeyse tamamına imzasını atan performans geliştiricisi, SQ8’in de dinamiklerini bir üst noktaya çekmemiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi SQ8 her açıdan önemli iyileştirmeler elde ediyor

ABT ekibinin araca performans noktasında yaptığı rakamsal değişimler, fabrika çıkışa göre net şekilde hissediyor. 4.0 litrelik sekiz silindirli dizel motoru garaja 435 PS ile soka ABT, çıtayı 510 PS‘e konumlandırmış durumda. Tork bazında ise 900 Nm’nin 970 Nm’ye yükseltildiğini görüyoruz. Bu geliştirmelerin ardından teknik tabloya yansıyan 0-100 hızlanma değeriyse 4,6 saniye olarak dikkat çekiyor. Bu da 4,8 saniye olan fabrika çıkış verilerine göre 0,2 saniye iyileşme demek. ABT’nin araç üzerindeki iyileştirmeleri gövde modifikasyonu ve süspansiyonlarla birlikte doğrudan sürüş dinamiklerine de yansıyor. Standart olarak 22 inçlik jant setini sunan markanın opsiyonel olarak 23 inç seçeneği de katalog karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Audi RSQ3