reklamı kapat

POPÜLER

Audi’nin konsept savaşı devam ediyor: RS Q8

Geçtiğimiz aç içerisinde Q8 konseptiyle gündeme oturan Audi, Cenevre Otomobil Fuarı’nda RS Q8 konseptiyle damga vurmak istiyor.

SUV ailesinin yeni amiral gemisi olacak olan Q8‘in konsept tasarımıyla ocak ayında resmen kullanıcıların karşısına çıkan Audi, üç ayın ardından yeni bir Q8 konseptini sergileyeceğini doğruladı. Detroit Otomobil Fuarı‘ndaki ilk adımın ardından Q8’in üretime hazır versiyonu için test sürecini yürüten markanın Cenevre Otomobil Fuarı planında RS Q8 ile tekrar ilgi odağı olmak var. Q8 konseptinin tanıtımının yapıldığı aynı hafta içerisinde Audi Satış ve Pazarlama departmanından Dietmar Voggenreiter‘in SQ8’i yapmak istiyoruz açıklamasının ardından oklar bu modele çevrilmişken RS konseptinin tanıtılacağı haberi işleri iyice karıştırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi Sport departmanı tarafından geliştirileceği açıklanan modelin tasarım bazında Q8 konseptinden ne gibi farklılıkları beraberinde getireceği merak edilirken motor değerleri bazında telaffuz edilen bazı değerleri sizlerle paylaşalım. Kaputunun altında içten yanmalı motor bazında 4.0 litre hacimli twinTurbo V8 motorun görev yapacağı ifade edilen RS Q8’in 610 beygirin üzerinde bir güçle kullanıcılarla buluşacağı ifade ediliyor. Diğer modellerde olduğu gibi 4 saniye civarında bir 0-100 değeri beklenen modelin teknik değerleriyle birlikte tasarımı da ciddi oranda heyecanın dozunu artıracak etmenler arasında. Audi’nin standart Q8 konseptiyle gördüğü ilgiyi düşündüğümüzde, RS versiyonu için yapacağı eklentilerle bu ilginin daha da fazlasıyla karşılaşma potansiyelini de artırıyor. Diğer modellerde olduğu gibi bu bilmecenin devamını da Cenevre’de alacağız.