reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Type 20 Concept

Retro gelenek elektrikle buluştu; Volkswagen Type 20 Concept

Geliştirme sürecinde Porsche’nin de imzası bulunan Volkswagen Type 20 Concept, markasının Amerika’da yer alan tesislerinin kutlamasında sahne aldı.

Elektrikli ID ailesiyle yeni modellerin yanına ikonik çizgilerini de ekleyen Volkswagen, şu aşamada planlamasıyla ilgi çekmişe benziyor. İlk olarak hatcback modeli ID. 3 ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan markanın dizel skandalını unutturma çabaları da sürüyor. Bunun için ufak çaplı bir reklam kampanyasını devreye sokan resmi kaynakların başrolü verdiği isimse Microbüs‘ün devamı niteliğini taşıyan ID Buzz oldu. Retro çizgilerin başarılı şekilde modernize edildiği bu otomobil hatırı sayılır bir kitle tarafından beklenirken, bizi 1962 yılına götüren yeni bir proje radarımıza takıldı. Amerika‘da yer alan Elektronik Araştırma Laboratuvar’nın Yenilik ve Mühendislik Merkezi‘ne dönüştürülmesinin kutlama amacıyla geliştirilen proje Volkswagen Type 20 Concept adıyla tanıtıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikleriyle Volkswagen Type 20 Concept

1962 Type 2 Microbus üzerine geliştirilen proje tamamen elektrikli olmasının yanında oldukça ilginç tasarım parçalarını da barındırıyor. Dış tarafta bu farklılık ilk ibaresiyse far grubu, jantlar ve aynalar. İçeriye geçtiğimizde ise direksiyon, koltukların altında görüyoruz bu karakteristik detayları. Teknolojik açıdan da güzel özellikler desteklenen Type 20 Concept, hologram desteği ve sesli komut algılamayı bir arada sunuyor. Örneğin kullanıcılar dışarıdan araca seslendiğinde araç ışıklarını yakarak geri bildirim veriyor. Kullanılan elektrik motorlarıyla 120 beygir güce ve 235 Nm torka sahip olan konseptin süspansiyonlarında Porsche imzasının bulunması da ilgi çekici detaylar arasında.

İlginizi çekebilir

Efsaneyi elektrikli olarak döndüren ID. Buzz