reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 1.0

Microsoft’tan şaşırtan yeni Windows 1.0 paylaşımı [Video]

Yazılım devi Microsoft, yaptığı hem şaşırtan hem de büyük merak uyandıran Windows 1.0 odaklı paylaşım ile gündemde bulunuyor. Peki bunun arkasında tam olarak ne yer alıyor?

Bunu şimdilik kimse tam olarak bilmiyor. Twitter hesabından yukarıda izleyebileceğiniz videoyu yayımlayan Microsoft, bu videonun altına “Tamamen yeni Windows 1.0 ve daha fazlasıyla tanışın” ibaresini ekliyor. Orijinal Windows 1.o sürümünü 1985 yılında kullanıma sunan firma, bu yeni 1.0 sürümü konusunda ilginç bir hamle daha gerçekleştirmiş durumda. Bu Twitter paylaşımını Instagram’a da atan firma, bunun ardından daha önce paylaşılmış tüm içerikleri sildi. Evet doğru okuyorsunuz firmanın buradan ulaşabileceğiz “Windows” Instagram hesabında şu an sadece iki farklı içerik yer alıyor. Bu ilginç süreçle alakalı iki farklı tahmin bulunuyor. Bunlardan birisi şirketin kısa süre içerisinde 1.0 sürümünü “nostaljik” bir deneyim olarak modern sistemlerde sorunsuz olarak çalışacak şekilde indirmeye açacağı. Bir diğeri ise firmanın işletim sisteminin çıktığı dönemde geçen yeni Stranger Things sezonunu öne çıkarmak için bir reklam kampanyası yaptığı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 1.0, Microsoft için büyük önem arz ediyor

Şirketin geleceğini değiştiren bu sürüm, yeni tanıtım ile kafaları karıştırıyor. Biliyorsunuz bu tarz nostaljik hamleler günümüzde çok kısa süreler için gündemde kalabiliyor. Artık o kadar gelişmiş sistemler kullanıyoruz ki, eski sistemlere geri dönmek neredeyse imkansız hale geliyor. Bakalım tüm bu reklam kampanyası gibi duran sürecin altından tam olarak ne çıkacak?