reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 ile Microsoft Store çok daha zengin hale geliyor

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 için en sevindiren yanlardan birisi yeni Microsoft Store deneyimi oldu.

Hakkında bilinmesi gereken tüm lansman detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Windows 11, genel olarak ses getiren bir sürüm oldu.

İşte bu yeni işletim sistemi ile beraber biliyorsunuz Microsoft Store uygulama marketi de yenileniyor. Market artık çok daha modern görünüyor ve bu sayede oyunlar ile uygulamalar kolay şekilde bulunabiliyor.

Microsoft Store’u daha büyük hale getireceklerini aktaran ve bu konuda geliştiricilere seslenen yazılım devi, bazı şartlar altında uygulama geliştiricilerden pay almayacaklarını da belirtiyor.

İşte bunun etkisiyle yeni market altyapısı büyümeye başladı bile. Resmi olarak ekim ayında çıkış yapacak işletim sistemi, bu zamana kadar hiç olmadığı kadar zengin bir resmi markete sahip olacak gibi görünüyor.

Aktarıldığı kadarıyla yeni Microsoft Store içerisinde OBS Studio, Zoom, Canva, WinZip ve Adobe Acrobat Reader gibi büyük uygulamalar yerini almış durumda. Aynı zamanda markete Microsoft Edge tarayıcı eklentileri de gelmeye başladı.

Hali hazırda başka bir çok uygulamaya da kavuşan market, kullanıcıların çok daha aktif kullanacağı bir merkez olacak. Bu arada firma Steam ve Epic Games Store‘un da Microsoft Store içerisine gelmesini istiyor.

Bu arada yeni sürüm ile beraber Android uygulamaları da yerleşik olarak Windows’a geliyor. Android uygulamaları geliştirici istediği zaman Windows bilgisayarlarda sorunsuz olarak çalışacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lisanslı Windows 10 kullanıcıları, Windows 11 işletim sistemine ücretsiz olarak geçecek

Tekrardan hatırlatmak adına Windows 10’u sorunsuz olarak çalıştıran her bilgisayara yüklenebilecek yeni sürüm Windows 11, yukarıda da dediğimiz gibi lisanslı Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz olarak.

Yani hali hazırda Windows 10’u orijinal olan kişilerin Windows 11’e sahip olmak adına ekstra bir ücret vermesine gerek kalmayacak.

İşletim sisteminin çıkışı resmi olarak ekim ayında olacak. Yani tam çıkış için biraz daha beklenmesi gerekecek.

Windows 11’i görebileceğiniz resmi tanıtım videosu: