reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID. Buzz

Volkswagen ID. Buzz; merakla beklenen modelin kokpitinden ilk detaylar paylaşıldı

Çarşamba günü sahneye çıkarılacak olan Volkswagen ID. Buzz, kokpit fotoğrafları üzerinden nabız vermeye başladı.

2017 yılında konsept olarak lanse edildiği ilk günden itibaren seri üretime geçmesi adım adım takip edilen ID. Buzz için beklenen güne saatler kaldı. 9 Mart itibarıyla küresel lansman etkinliği gerçekleştirilecek olan “elektrikli Microbüs” için geri sayım devam ediyor. Volkswagen’in otonom sürüş teknoloji tarafında bir test yatağı olarak da prototip olarak kullandığı ID. Buzz, konsept versiyonuna mümkün olan en yakın dinamiklerle son kullanıcıya ulaşmaya hazır. Markanın resmi kaynakları bugüne kadar belli başlı detaylar gönderdiği yeni modelle ilgili bu kez görsel bir hamleyle karşımıza çıktı. İlk kez seri üretimdeki kokpit düzeninden detayları paylaşılan Volkswagen ID Buzz, sevimli detaylarıyla kendine has dokunuşlara sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Volkswagen ID Buzz hakkında masadaki beklentiler

Fotoğraflarda turuncu rengin hakim olduğu bir yaşam alanıyla karşımıza çıkan modelin, meraklılarının hoşuna gidecek ufak tasarım dokunuşlarının da öne çıkarıldığını görüyoruz. Bu noktada ön konsolda ve koltukların yanlarında aracın mini bir ikonu bizi karşılıyor. Bunun yanında USB çıkışları olduğunu düşündüğümüz bölümlerde “gülen surat” emojisi de dikkat çekenler arasında. ID. Buzz, markanın sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında bolca geri dönüştürülmüş malzemelerde üretilmiş kokpit elemanına da ev sahipliği yapacak. Koltuk döşemelerinde kullanılan kumaşların da içerisinde bulunduğu bu detaylar, temiz ulaşım felsefesini önemli oranda destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen’in elektrikli modellerinde kullandığı MEB platformu üzerine geliştirilen ID. Buzz, 2017 yılında tasarımı kadar teknik özellikleriyle de ses getirmeyi başarmıştı. Farklı kullanıcı kitlelerine erişebilmesi için kendi içerisinde geniş bir versiyon çeşitlilinin sunulacağı vurgusu yapılan modelin en üst versiyonda çift elektrik motoruyla birlikte 370 beygire yaklaşan güç değeri öne çıkıyor. Daha uygun fiyatlı olacak tek elektrik motorlu versiyonda ise arka tarafta konumlanacak olan ünite yaklaşık 270 beygir güç üretecek. En üst versiyonunda 111 kWh, alt paketlerinde ise 83 kWh’lik iki farklı batarya paketiyle sunulması beklenen ailenin 435 ile 600 km aralığındaki menzil beklentileri de hala sabit. 5 saniyelik 0-100, 160 km/s’lik maksimum sürat rakamları da bu beklentiler arasında.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz