reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Microbüs’ün satış tarihi resmi olarak açıklandı

Yakın dönemde sinyallerin verilen süreç nihayet ilk ağızdan resmiyet kazandı ve I.D Buzz’ın seri üretime geçişiyle ilgili tarih belli oldu.

2017’nin ilk otomobil organizasyonu olan Detroit Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan ve büyük bir ilgiyle karşılanan I.D Buzz konsepti, Volkswagen’in otomobil tarihindeki ikonlar listesinde yer alan T1’in hatlarını güncel formla yansıtıyordu. Yarım saatlik bir şarjla yüzde 80 doluluğa erişebilen ve tek kullanımlık menzil değeri 600 kilometre olarak açıklanan 369 beygir elektrikli Microbüs’ün tanıtımda ortaya çıkan bu detaylar ne zaman satışa sunulacağıyla ilgili soruları da beraberinde getirmişti. Haziran ayının son günlerinde Volkswagen CEO’su Herbert Diess‘in seri üretime geçişle ilgili yaptığı doğrulamayla artan heyecan, bugün resmi kaynaklardan gelen detaylarla somut bir hal aldı ve aracın satışıyla ilgili tarih ilk kez dile getirilmiş oldu.


Yine EO Herbert Diess tarafından Amerika’da düzenlenen Pebble Beach Concours d’Elegance kapsamında yapılan resmi açıklamayla 2022 yılında satışa sunulacağı netlik kazanan Microbüs, hatchback modelinin ardından satışa sunulacak ikinci I.D modeli olacak. Konuyla ilgili açıklamasında; “Detroit Otomobil Fuarı’ndaki gösteriminin ardından Buzz’ın üretimiyle geçirilmesiyle ilgili pek çok talep mektubu aldık. Buzz, özlenene bir otomobil kültürünün temsilcileri arasında ve biz bunu elektrikli olarak geri getireceğiz.” diyerek geri sayımın fitilini ateşledi. Seri üretime hazır versiyonuyla üç yıl içerisinde tanıtılması beklenen Buzz, şimdiden pek çok kişinin listesindeki yerini aldı.