reklamı kapat

POPÜLER

Karakter gücü; Carlex Design’dan sınırlı üretim Volkswagen Amarok projesi

Sınıfının popüler modellerinden Volkswagen Amarok, Carlex ekibinin son projesiyle çok ciddi bir karakter değişimi barındırıyor.

Son dönemlerin en popüler pickup modellerinden birisi olan Mercedes X-Class için gerçekleştirdiği modifikasyonlarla gündeme gelen Carlex Design, Volkswagen Amarok‘u da es geçmiş değil. 2017 içerisinde de Amarok için geliştirmeler sunan marka, son olarak geçtiğimiz nisan ayında bu önemli isim için yeni bir projeyi karşımıza çıkartmıştı. Son projesinde kendisinden beklediğimiz pek fazla veremeyen Carlex bunu telafi etmek adına geliştirdiği yeni imzasının tanıtımını gerçekleştirdi. 500 adetlik sınırlı üretim rakamıyla hazır halde satın alınabileceği duyurulan “Amy” isimli projede gerek dış gerekse içeride çok ciddi bir yapılanma bizleri bekliyor. Teknolojik yeniliklerle de desteklenen modelin meraklıları tarafından ciddi oranda ilgi göreceği de bizleri şaşırtmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neler değişti?

Amy isimli paketle birlikte Volkswagen Amarok’a gelen değişimler dışarıda bir gövde kitiyle başlıyor. Özel renk seçeneğinin de içerisine bulunduğu bu değişimde genişletilmiş tamponlar, yanal basamaklar, çamurluklar, 18 inçlik jant seti ve BF Goodrich’in özel arazi lastikleri iskeletin temellerini oluşturuyor. Carlex’in uzmanlık alanı olarak görülen kokpit bölümlerinde ise bizleri premium hissiyatı tavan yaptıran deri döşeme detaylarının; koltuklar, kapılar, kol dayama bölümü, vites topuzu ve direksiyon gibi temel parçalara uygulanmış hali karşılıyor. Alcantara ve mat detaylarla da desteklenen bu parçaların kullanıcıları fazlasıyla mutlu edeceğine hiç şüphe yok. İşin mekanik kısmında ise sürüş dinamiklerine etki edecek değişimlerin yer aldığını söyleyebiliriz. Süspansiyonları elden geçirerek konfor konusunda sınırları bir seviye artırdığını vurgulayan Carlex, egzozlarda da değişim yapmayı tercih etmiş. Egzoz sistemini elektronik olarak telefon üzerinden kontrol edilebilir şekilde tasarlayan ekip, bu sayede kullanıcılarına dilediğinde farklı karaktere bürünme ayrıcalığını da tanıyor.