reklamı kapat

POPÜLER

android

Türk geliştiriciden Instagram’a dikkat çekici yenilik getiren uygulama

Instagram kullanıcılarına bugün güzel bir haberimiz var. Aybars Ayan isimli bir Türk geliştirici Instagram için geliştirdiği bir uygulamayı Google Play üzerinden indirmeye sundu.

Uygulamayla gizli olmayan profil hikayelerine, hayalet olarak bakmak mümkün. Hikaye üzerine tıklayınca açılan gülümsemeden, gizli olmayan profillerin hikayelerine bakılabiliyor. Ücretsiz olarak yayınlanan uygulamanın şu anda sadece Android’li cihazlar tarafından kullanılabildiğini belirtmekte yarar var. Geliştirilme aşamasında uygulamanın önümüzdeki günlerde iOS destekli cihazlara da gelmesi bekleniyor. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geliştirilen yeni bir uygulama nstagram Hikayeler’ini profesyonelleştiriyor

Instagram’da kullanılan Hikayeler özelliği çoğu kullanıcı tarafından sevilmiş durumda. Bu durumun farkında olan geliştiriciler, bu özelliği hedef alan uygulamalar geliştiriyor. Unfold isimli uygulamada kullanıcıların hikayeler oluşturması için belli başlı araçlar yer alıyor. Geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre uygulamanın aylık 3 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Ocak ayında yayınlanan uygulamaya her gün 100 bini aşkın kullanıcı dahil oluyor. Geçtiğimiz sekiz ayda Unfold kullanılarak 50 milyonu aşkın hikayenin üretildiği belirtiliyor.

İlgili Video

Şirketin beklenen etkiyi gösteremeyen yeni platformu IGTV