reklamı kapat

POPÜLER

Android

Play Store’da olmayan Android uygulamalarını indirme [Nasıl yapılır?]

Bazen ne kadar yararlı olsa da bazı uygulamalar Android için Google Play Store‘a gelmeyebiliyor. Ancak o uygulamalara ulaşmak istiyorsanız, birkaç yolu bulunuyor.

Android ve iOS işletim sistemi için farklı farklı uygulamalar bulunuyor. Android’de iOS’dan farklı olarak uygulama mağazasında bulunmayan bir uygulamayı dışarıdan yükleme ile edinebiliyorsunuz. Bu nedenle Android biraz daha rahat diyebiliriz. Ülkemizde sunulmayan bazı uygulamaları kullanmak istiyorsanız ya da daha beta sürümünde olan bir uygulamayı denemek istiyorsanız, dışarıdan yükleme yapmak durumunda kalıyorsunuz. Bunun yanında bunları göze alarak yine de cihazına yükleme yapmak isteyenlere gerekli adımları tek tek anlatıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İndirilecek Android uygulamasını seçme ve bulma

Öncelikle resmi olayan bir uygulama indiriyor olsanız bile indireceğiniz bu sitenin de güvenili olması gerekiyor. APK uygulamalar konusunda güvenilir olan apkmirror.com‘da indirmek istediğiniz uygulamayı öncelikle seçmeniz gerekiyor. Bu internet sitesi Android Police tarafından kontrol edildiği için güvenilir olarak sayılıyor. APK uygulamalar indiriliyor olsa da güvenilirlik için belirli aşamalardan geçirilmesi gerekiyor. Apkmirror ise Android geliştiricileri için Google Play Store gibi belirli izinlerden geçmek adına sınanıyor. Yani Google Play Strore’dan sonra saygın olduğu söylenebilir.

Siteye girdikten sonra bulmak istediğiniz uygulamayı arama çubuğuna yazarak bulun. Eğer indireceğiniz uygulamanın birden fazla sürümü bulunuyorsa, yanından istediğiniz sürümü tıklayarak, indirme başlığı altında yer alan “APK indir” seçeneğine tıklayın. Telefonunuz sizi güvenilir olmayan bir uygulama indirdiğinize dair bilgilendirme mesajı gönderecek, ona “tamam” diyerek, indirme işlemini başlatın.

Uygulama indikten sonra yüklemeyi yapmak

İstediğiniz uygulamayı indirdikten sonra, kuruluma başlamak için indirme panelindeki bildirime tıklayarak inen uygulamanın içine girin. Telefonunuzda Android 8.0 yani Oreo ve üstü sürümleri yüklüyse, ayarlar seçeneğinden etkinleştirmeye tıklayıp kurulumu onaylayabilirsiniz . Bunun yanında yükle mesajını alacak ve yüklemeyi yapacaksınız. Kurulum tamamlandığında bir onay ekranı göreceksiniz, o ekrandan uygulamayı açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Android dünyasına eklenen yeni modeller