reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla Model 3, Vorsteiner paketiyle hiç olmadığı kadar çekici

28 Haziran 2019

Elektrikli otomobil dünyasının hareketli isimlerinden olan Tesla Model 3, elde ettiği son dokunuşla birlikte doğru ellerde neye dönüşebileceğini gösteriyor.

Uygun fiyata iddialı teknik özellikler sunma iddiasıyla ortaya çıkarılan Model 3, kısa sürede önemli satış adetlerine ulaşmayı başardı. Şu aşamada Amerika ve Kanada sınırları içerisinde daha çok karşımıza çıkan otomobille ilgili menzil ve donanım konusu kabul edilir nitelik olarak kabul edildi. Lakin işin tasarım ve kokpit kısmına gelindiğinde, bazıları için durum hayal kırıklığından ibaretti. Tanıtıldığı ilk günden itibaren eleştirilen bu noktasını bağımsız dokunuşlarla geliştirme potansiyeli üzerinde durulan Model 3, karşımıza çıkan son modifikasyon projesiyle buna somut bir cevap veriyor adeta.


Tesla Model 3 projesinden öne çıkanlar

Model 3 için projeyi gerçekleştiren ekip aslında çok da yabancı sayılmaz. Daha çok Volkswagen, Porsche ve BMW gibi Almanya merkezli üreticiler üzerinden karşımıza çıkan Vorsteiner ismi bu kez elektrik dünyasında karşımıza çıkıyor. Modele getirilen parçalar tahmin edebileceğiniz üzere gövde kiti temelli olarak şekilleniyor. Lakin kullanılan lip, marşpiyel ve özellikle difüzör gibi parçaların enfes uyumu, ortaya adeta başka bir otomobil karakteri çıkarıyor. Karbon fiber malzemelerin kullanıldığı projede tercih edilen jantların da enfes bir görünüme sahip olduğunu belirtmeden geçemiyoruz. Vorsteiner, araç sahipleri için gövde kitinin siparişlerini almaya başladı.

İlginizi çekebilir

Model 3 pist modunda yanlarken görüntülendi