reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984 neden ertelendi?

DC çizgi romanlarından uyarlanan Wonder Woman 1984 filminin 2019’da vizyona girmesini bekliyorduk. Fakat Warner Bros. şaşırtıcı bir karar aldı ve filmi erteledi. Peki bu kararın arkasında ne var?

Kısaca hatırlatmak gerekirse Wonder Woman, Warner Bros‘un en başarılı DC uyarlaması diyebiliriz. Gişede ciddi bir başarı elde eden bu film stüdyonun hanesine artı olarak geçti. Hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından beğenildi. Dolayısıyla devam filminin onaylanması uzun sürmedi. Öyle ki ikinci filmin çekimleri yaz aylarında başladı. Kısacası ortada filmin gecikmesini gerektirecek hiçbir şey yok. Buna rağmen Warner Bros. Wonder Woman 1984’nin 5 Haziran 2020‘ye ertelendiğini açıkladı. Stüdyonun bu kararının arkasında ne yatıyor olabilir?

Söz konusu Hollywood olunca yeni filmler açısından önemli olan tek bir kriter var. O da gişeden elde edilen kazanç. Warner Bros normalde 2020 yazında Six Billion Dollar Man filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyordu. Fakat başrolünde Mark Wahlberg‘in yer aldığı filmin gösterim tarihi ertelendi. Stüdyo bu tarihi daha fazla kazanç elde edeceği şekilde değerlendirmeye karar vererek Wonder Woman 1984’ü 2020’ye erteleme kararı aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özetle Wonder Woman 1984 cephesinde hiçbir problem yok. Sadece Warner Bros. filmi gişe rekabetinin daha az olacağı ve daha çok gişe hasılatı elde edeceği bir zamana ertelemeyi tercih etti. DC hayranları sırf bu yüzden 6 ay daha beklemek zorunda kalacak.

İlginizi çekebilir

Wonder Woman fragmanı