reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984 filminde yılın gizli önemi

DC çizgi romanlarından uyarlanan bir sonraki yapım Wonder Woman 1984 olacak. Patty Jenkins filmin 1980’lerde geçmesinin oldukça önemli bir nedeni olduğunu açıkladı.

Wonder Woman, DC sinematik evreni açısından oldukça önemli bir isim. Uzun zamandır sinemada yaşanan talihsizlikler Patty Jenkins’in yönettiği ilk filmle birlikte son bulmuştu. Karşımıza oldukça başarılı bir orijin filminin çıkmasının yanında Hollywood’da eksikliği hissedilen bir noktayı ele almıştı. Bu noktada da solo kadın süper kahraman filmleriydi. Hatta Wonder Woman’ın başarısı Marvel stüdyolarının Black Widow solo filmine onay versine vesile oldu.

Elbette bu başarının ardından ikinci filmin geleceği garantiydi. Yeniden Gal Gadot’un başrolde alacağı filmin ismi bir süredir biliyor. 1984 tarihinin doğrudan soğuk savaş dönemiyle bağlantılı olduğunu düşünüyordu. Fakat Patty Jenkins’in açıklaması bu tarihin kimsenin fark etmediği bir önemi olduğuna işaret ediyor.

Wonder Woman 1984 gizemi

“1984 senesi filmin hikayesi açısından oldukça önemli. Üstelik doğrudan günümüzle alakalı bir yanı var. Sadece bu önemli detay 1980’lerde zirvesini yaşıyordu. Günümüzde modern dünyanın şekillenmesi açısından da büyük bir öneme sahip. Bu yüzden ikinci filmin geçeceği sene olarak seçtik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu noktada Patty Jenkins aslında Wonder Woman 1984 hakkında önemli bir ipucu veriyor. Fakat 1984’te zirvesini yaşayan ve günümüzle doğrudan bağlantısı olan bu detayın ne olduğunu henüz çözebilmiş değiliz. Siz ne düşünüyorsunuz? Filmi şekillendiren detay ne olabilir?

İlginizi çekebilir

Justice League fragmanı