reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984 filminin asıl ertelenme nedeni

DC hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği Wonder Woman 1984 neredeyse bir sene ertelenmişti. Bu can sıkan kararın nedeni sonunda ortaya çıktı.

Hemen kısa bir özet geçmek gerekirse Wonder Woman 1984’ün ilk vizyon tarihi 1 Kasım 2019 olarak açıklanmıştı. Yani kahramanımızın yeni maceralarını bu sene sonuna doğru izleyebilecektik. Sonra ne olduysa Warner Bros. stüdyoları kararını değiştirdi. Yapılan açıklamayla birlikte vizyon tarihi 5 Haziran 2020‘ye ertelendi. Bu kararın nedeninin daha çok gişe kazancı elde etmek olduğunu düşünüyorduk. Kararın ardındaki asıl nedeni filmin yapımcılarından Charles Roven açıkladı. Durumu şu sözlerle özetledi:

“Aslına bakarsanız başlangıçtan Wonder Woman 1984 için şu anki tarihte seyirci karşısına çıkmak istiyorduk. Fakat Warner Bros stüdyoları 2019 senesinde büyük bir yapıma ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Stüdyonun bu beklentisine ayak uydurmak için filmin ön çalışmalarını fazlasıyla hızlı şekilde halletmemiz gerekti. Yönetmenimiz Patty Jenkins aynı dönemde TNT’de yayınlanan dizisiyle ilgileniyordu. Yani sırf stüdyonun isteği yüzünden acele ediyorduk. Sonra bir noktada stüdyo kararını değiştirdiğini açıkladı ve ‘sizin istediğiniz gibi olsun’ dedi. Böylece yeni vizyon tarihine geçiş yaptık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapımcılardan Charles Roven’in yaptığı bu açıklamaya bakılırsa Wonder Woman 2 neredeyse Warner Bros stüdyolarının aceleciliğinin kurbanı olacakmış. Bu karardan vazgeçmeleri içimizi rahatlattı doğrusu.

İlginizi çekebilir

Wonder Woman fragmanı