reklamı kapat

POPÜLER

Deadpool Marvel

Marvel hayranlarının MCU’da Deadpool çözümü

Disney ve 20th Century Fox birleşmesinin tamamlanmasıyla X-Men karakterleri Marvel stüdyolarına geri döndü. Peki Deadpool’u değiştirmeden MCU’ya dahil etmek mümkün mü?

Bildiğiniz Deadpool kurallara uymayan, farklı dünyalara laf atmaya bayılan ve dördüncü duvarı yıkarak direkt izleyicilerle konuşan bir karakter. Bu durum da onun Marvel dünyasına dahil edilmesini kolaylaştıracak gibi görünüyor. unusedreddit isimli bir Reddit kullanıcısı Marvel’ın “Wade Wilson zaten bu dünyadaydı” demesini sağlayacak birkaç güzel detayı derledi. Bunların başında orijinal Deadpool filminin final sahnesi geliyor. Hatırlarsanız kahramanımız ve arkadaşları Vanessa’yı kurtarmak için mücadele veriyordu. Bu mücadele devasa bir hava aracının yıkıntıları üzerinde gerçekleşiyordu. Bu araca biraz dikkatli bakınca onun The Avengers’ta SHIELD’ın kullandığı araca fazlasıyla benzediği fark ediliyor. Tim Miller bunun bir Avengers göndermesi olduğunu reddetse de, Marvel bu detayı gayet güzel şekilde kullanabilir. Öte yandan Deadpool Avengers’tan pek çok kahramanın ve hatta Thanos’un adını andı. Bu da sanki tüm bu karakterlerle aynı dünyada yer alıyormuş gibi kullanılabilir. Şayet Deadpool filmleri Avengers Infinity War ve Avengers Endgame’den sonra geçiyormuş gibi kabul edilirse hem mutantların varlığı anlamlı bir hale geliyor hem de Deadpool çoktan yaşanmış olaylara gönderme yapıyormuş gibi hissettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ryan Reynolds’ın hayat verdiği Deadpool büyük ihtimalle Marvel stüdyolarının değiştirmeye çalışmayacağı tek karakter olacak. Bunun için onu bir şekilde MCU’ya dahil etmek kulağa çok daha mantıklı geliyor.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı