reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini LOG Tasarım

Apple, saat 03:00’te yeni bir iPad mini de tanıtabilir

Apple, yeni Mac bilgisayarlarını Türkiye için 31 Ekim saat 03:00’te karşımıza çıkaracak. Bu ürünler arasında yeni bir iPad mini de olabilir.

Bloomberg’den sağlam kaynak Mark Gurman‘a göre etkinlikte çok yüksek ihtimalle M2 Pro ile M2 Max işlemcilerden 3 nm üretim sürecinden çıkarılan M3 Pro ile M3 Max işlemcilere geçecek üst seviye yeni MacBook Pro modelleri karşımıza çıkarılacak. Bu modellerin yeni RAM seçeneklerini saymazsak sadece bir işlemci güncellemesi alacağı aktarılıyor, yani tasarım değişmiyor. Apple’dan bize göre saat 03:00’te yeni bir iMac modeli de gelecek. Mevcut 24-inç iMac ile birebir aynı görünecek yeni hepsi bir arada bilgisayar, farkını mevcut modelden farklı olarak M1 değil M3 işlemci üzerine kurulmasıyla gösterecek. Bu işlemci ile bağlantı olarak bilgisayarın dışında değil ancak içinde bazı tasarım değişikliklerinin yapılacağı belirtiliyor. Apple’ın etkinlikte ayrıca USB-C portuna sahip klavye, fare ve trackpad tanıtması da beklentiler dahilinde yer alıyor, sonunda orada da Lightning’den uzaklaşılacağı belirtiliyor. Firmanın aldığı bir batarya kaydı ise bugün yeni iPad mini’yi gündeme getiriyor. Yüzde 100 kesin değil ancak sadece donanımsal açıdan güncellenecek yeni bir iPad mini’nin önümüzdeki saatlerde karşımıza çıkarılması şu an oldukça olası görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada teknoloji devi elbette başka ürünler de geliştiriyor, son dönemde sık sık iPad’ler gündeme geliyor. Yine Mark Gurman’a göre Apple şu an yeni iPad’leri 2024’ün mart ayında tanıtmayı planlıyor. Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak mart ayında karşımıza direkt olarak yeni “Air” çıkarılabilir. Aynı zamanda yeni “Pro” modellerin de mart ayında yapılacak bir etkinlikte ya da basın bültenleriyle görücüye çıkarılması oldukça olası durumda. Apple’ın 2024 içerisinde yeni AirPods ile yeni AirPods Max’in geleceği de biliniyor. Bu modellerde de USB-C geçişi yapılacak.

Apple ve yeni ürünleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli