reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Mini iPod Touch

Apple’ın merak edilen yeni ürünleri iOS 12.2 kodlarında göründü

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz kısa süre önce iOS 12.1.3 güncellemesini indirmeye sunmuştu. Firma bunun hemen ardından iOS 12.2 sürümünün testlerine başladı. İşte bu sürümde merak edilen yeni ürünler ortaya çıktı.

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre beşinci jenerasyon Apple iPad Mini ya da diğer deyişle iPad Mini 5,  2019’un ilk çeyreğinde lanse ediliyor. 2015 yılından bu yana güncellenmeyen firmanın en ergonomik ve ufak tablet modeli iPad Mini‘nin yenisi, söylendiği kadarıyla iOS 12.2 kodlarında iPad11 adıyla görünüyor. Hem WiFi hem de SIM takılabilen versiyonu bulunan tablet, standart bir güncelleme alacak izlenimi yaratıyor. Güçlü işlemci ve düşük maliyetli bir LCD ekran ile geleceği belirtilen tablet, iOS 12.2 ile kesinleştiği üzere iPad Pro’lar gibi Face ID teknolojisine de sahip olmayacak. Tablette bunu yerine Touch ID parmak izi sensörü yer alacak gibi görünüyor. Bu açıdan aynı tasarımı kullanacağı tahmin edilen modele ek olarak kodlarda yeni iPod Touch da görünüyor. iPod9 kod adıyla geçen modelin 7. jenerasyon iPod Touch olduğu söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPad Mini 5 ve 7. jenerasyon iPod Touch herkese hitap etmiyor

Yeni iPod Touch modelinin 7 inç bir LCD ekran ile yolda olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Gücünü 7 nm A12 Bionic ya da A13 Bionic işlemciden alacak denilen ürünün, ilginç olarak Face ID ya da Touch ID’ye sahip olmadığı ve özellikle oyun odaklı hazırlandığı söyleniyor. Bu arada bunlara ek olarak uygun fiyatlı 9,7 inç iPad modelinin de yenileceğin söyleniyor. Firma ayrıca 2019 için 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) üzerinde de çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni iPad Pro modelleri