reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın Project Tango tableti resmen satışa sunuldu

Google bir süredir çalışmalarına devam ettiği akıllı telefon ve tablet projesi Project Tango‘da sona geldi. Project Tango kapsamında geliştirilen tablet resmen satışa sunuldu.

Daha önce davetiye sistemiyle Geliştirici Kiti olarak sunulan Project Tango’yu artık kayıtsız şartsız Google Play Store üzerinden satın almak mümkün. İlk olarak 1.024 dolardan satışa sunulan Project Tango tabletin fiyatı ise 512 dolar olarak belirlenmiş durumda. Ancak bildiğiniz üzere Play Store’a Türkiye’den ulaşmak henüz mümkün değil. Project Tango’nun dağıtıcılar aracılığıyla mağazalara ne zaman uğrayacağı ise henüz bilinmiyor.

maxresdefault
Project Tango’yu ilk kez duyanlar için kısaca bilgi verelim. İlk olarak akıllı telefon projesi olarak yola çıkan Project Tango teknolojisinin amacı; akıllı cihazların tıpkı insanların kurduğu gibi içerisinde bulundukları çevre ile üç boyutlu iletişim kurmalarını sağlamak ve anlık olarak çevreyi haritalayabilmek. Project Tango bu yönüyle daha çok mimar, mühendis, tasarımcı gibi çizim işleriyle uğraşanlara hitap ediyor. Project Tango’nun tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO