reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Oculus Go
Xiaomi Oculus Go

İki dev isimden kilit sanal gerçeklik ortaklığı

Sanal gerçeklik pazarını oluşturan ve daha sonra Facebook tarafından satın alınan Oculus, Çin merkezli üretici Xiaomi ile ortaklık kurdu. Bu ortaklığın arkasında Oculus Go sanal gerçeklik başlığı yer alıyor.

Oculus, hatırlarsınız geçtiğimiz yıl bağımsız sanal gerçeklik başlığı Oculus Go‘yu duyurmuştu. Oculus Rift’ten farklı olarak kendi başına çalışabilen başlık, resmi açıklamaya göre Xiaomi‘ye emanet. Direkt olarak şirketi bu günlere getirip daha sonra Facebook’a geçen Hugo Barra‘dan gelen açıklama, başlığın Çinli elektronik devi tarafından üretileceğini gösteriyor. Bu ürünü global olarak satacak ikili, aynı zamanda Xiaomi Mi VR modelinin müjdesini de veriyor. Bu VR başlığı aynı altyapıyı Çin pazarına özel olarak getireceği belirtiliyor. Detaylarına baktığımız zaman Oculus Go, gücünü Qualcomm Snapdragon 821 işlemciden alıyor. 2560×1440 piksel çözünürlükte bir ekranı bulunan başlık, ufak kontrolcüsü ve sunduklarıyla sanal gerçekliği daha geniş bir kitleye yaymaya hazırlanıyor.

Xiaomi Oculus Go
Xiaomi Oculus Go

Oculus ve Xiaomi’nin “Oculus Go” ortaklığı VR’ın geleceği için çok önemli

199 dolarlık satış fiyatıyla Oculus Rift‘ten çok daha alınabilir olan Go, oldukça da zahmetsiz bir kullanım yapısı sunuyor. Kablo derdi olmadığı için son kullanıcıyı korkutmayan cihaz, çok yüksek bilgisayarlara olan ihtiyacı da bitiriyor. Biliyorsunuz Oculus Rift‘ten tam anlamıyla yararlanmak için gerçekten güçlü bir bilgisayar satın almanız gerekiyor.

İlgili Video