reklamı kapat

POPÜLER

hugo barra

Facebook teknoloji dünyasında çok önemli bir ismi bünyesine kattı

Sanal gerçeklik alanındaki çalışmalarının kapsamını artırmaya hazırlanan Facebook, teknoloji dünyasından önemli bir ismi daha Oculus takımına dahil ediyor.

Xiaomi’nin Uluslararası Genel Başkan Yardımcısı Hugo Barra’nın Xiaomi’ye veda edeceğini kısa bir süre önce sizlerle paylaşmıştık. Eskiden Android denince akla gelen isimlerden biri olan Hugo Barra, Xiaomi’ye geçmesinin ardından şirketin hızlıca yükselmesine katkı sağlamıştı. 2013 yılından beri Xiaomi’de sürdürdüğü görevinden önümüzdeki ay ayrılacağını açıklayan Barra’nın yeni durağı merakla bekleniyordu. Bu haberin üzerinden çok geçmeden Hugo Barra’nın yeni çalışacağı yer belli oldu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan açıklamaya göre Hugo Barra, Facebook’un bünyesine katıldı.

Hugo Barra’nın bundan böyle Oculus takımında yer alacağını belirten Zuckerberg, Barra’nın Oculus dahil olmak üzere tüm sanal gerçeklik çalışmalarında Facebook’a katkı sağlayacağını belirtti. Barra’nın şu anda Çin’de olduğunu ifade eden Zuckerberg, sanal gerçeklik sayesinde birlikte olduklarını dile getirdi. Barra’yı uzun zamandır tanıdığını belirten Zuckerberg, bir zamanlar  Android denince akla gelen önemli isimlerden biri olan Barra’nın Facebook’a katılmasından dolayı oldukça mutlu olduğunu da eklemeden geçmiyor. Xiaomi’de yenilikçi cihazlara imza atan Barra’nın Facebook’a katılmasıyla birlikte Oculus takımında da önemli işlere imza atacağını şimdiden söylemek mümkün. Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin geliştirilmesinde Oculus’a yardımcı olacağı belirtilen Barra’nın önümüzdeki ay Xiaomi’den ayrılıp Oculus’taki yeni görevinin başına geçmesi bekleniyor.

YORUMLAR