reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı saat iddialarına HTC’den yanıt

HTC’nin akıllı saat üreteceği mevzusu tam anlamıyla yılan hikayesine döndü desek yalan olmaz. Yıllardır geldi, geliyor diye merakla beklediğimiz akıllı saat bir türlü ortaya çıkamadı. Son zamanlarda saatin net görsellerinin görünmesiyle birlikte kısa sürede piyasaya sürüleceği yönünde umutlarımızın arttığı cihazla ilgili bu iddialar bir kez daha karanlığa gömüldü.

Advertisement

Şirketin akıllı telefon ve bağlantılı cihazlar bölümünün başındaki isim Chialin Chang, kendisine yöneltilen akıllı saat sorusuna hayal kırıklığı yaratan bir yanıt verdi. Buna göre HTC’nin Android Wear’lı bir akıllı saat geliştirmiyor. Android Police’in haberine göre bu açıklamanın ardından direkt olarak şirketle iletişime geçildiğinde de benzer bir yanıt alınmış durumda.

Burada akıllara hemen şu soru geliyor; “Eğer HTC akıllı saat üretmiyorsa çalışır durumdaki HTC imzalı saat neydi?” Merak edilen bu soru da HTC tarafından cevaplanmış durumda. Belirtilenlere göre HTC bir dönem akıllı saat üzerinde çalışmış ve sızıntılarda boy gösteren prototipi hazırlamış. Daha sonrasında akıllı saatten vazgeçen şirketin şu an için herhangi bir cihaz geliştirmediği belirtiliyor. Prototipin ise bir HTC çalışanı tarafından internete yüklendiği veya bir şekilde farklı kişilerin eline geçtiği iddia ediliyor. Dolayısıyla maalesef HTC’nin kısa ve orta vadede herhangi bir akıllı saat tanıtmayacağını söyleyebiliriz.