reklamı kapat

POPÜLER

HTC akıllı saat konusunda temkinli davranıyor

Geçtiğimiz yaz aylarında akıllı saatinin görüntülerini “yanlışlıkla” sızdıran HTC’nin daha bu cihazı resmen tanıtmadan akıllı saat defterini kapatmaya hazırlandığı söyleniyor. Ancak firma sözcüsünün birkaç gün önce yaptığı açıklamaya göre, HTC cephesinde akıllı saat planları tamamen rafa kalkmış değil.

Yapılan açıklamaya göre HTC‘nin akıllı saat konusunda bu kadar temkinli davranmasının nedeni, giyilebilir cihaz teknolojisini şimdiye kadar hiçbir firmanın doğru konseptle sunamamış, dolayısıyla da ciddi bir başarı elde edememmiş olması. Giyilebilir teknoloji konusundaki çalışmalarını sürdüren HTC, piyasaya yeni bir cihaz çıkarmadan önce gerçekten başarılı olacak bir ürün geliştirdiğinden emin olmak istiyor. Belki bu noktada HTC’nin Apple Watch satışlarının nasıl gideceğini gözleyip stratejisini bu yönde şekillendireceğini düşünmek de çok yanlış olmaz.

htc
Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan görüntülerde en azından tasarım açısında sıradan diyebileceğimiz bir akıllı saat görmüştük. Cihazı piyasaya sürmeden yanlış yolda olduğunu fark ettiği için HTC’yi kutlamak gerek belki de. Tabii Tayvanlı firmanın hatasını ne ölçüde fark ettiğini ve ne kadar düzeltme yapabildiğini saat piyasaya çıktığında anlayacağız.

Haberde kullanılan ana görsel temsilidir.

YORUMLAR