reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11 satışları rekor seviyeye ulaştı

Son yıllarda akıllı telefon tarafında bir türlü yüzü gülmeyen ancak HTC Vive ile sanal gerçeklik tarafında önemli atılımlar yapan HTC’nin nihayet akıllı telefon konusunda da şansı dönüyor gibi görünüyor. Aktarılanlara göre HTC U11, şirketin yıllardır ulaşamadığı bir başarıya ulaşmış durumda. 

HTC U11’in piyasaya sürülmesinin üzerinden çok uzun bir zaman geçmedi. Geçtiğimiz mayıs ayında piyasaya sürülen telefon, HTC’nin önceki amiral gemisi modellerine göre tamamen farklı bir tasarıma sahip olmasıyla ön plana çıktı. Bazı kişiler tasarımdaki bu değişiklikleri beğenmese de çoğu kişi HTC’nin yeni bir tasarım anlayışına geçiş yapmasını olumlu buldu. Çıkışının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen HTC U11’in satışları şimdiden HTC 10 ve HTC M9’u geride bıraktı.

Bu bilgiler direkt olarak HTC’nin akıllı telefon bölümünün başındaki isim Chang Chia-lin’den geliyor. Dolayısıyla bu bilginin doğru olduğunu söylemek mümkün. Ancak HTC net rakamlar paylaşmadığı için HTC U11’in satışlarının HTC 10 ve HTC M9’a göre ne kadar yüksek olduğuyla ilgili kesin bir şey söylenemiyor. Satışlardaki bu yükseliş HTC’nin finansal anlamda kurtarmaya yetecek mi bilinmiyor ancak bilinen bir şey varsa o da HTC’nin toparlanması için gelecek yıllarda da bu başarıyı devam ettirmesi gerektiği.