reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11 satışları HTC’yi yeniden hayata döndürüyor

HTC’nin. yüzü son yıllardaki çeyrek sonuçlarında bir türlü gülmüyor. Özellikle Çinli firmaların yükselişe geçmesi ve HTC’nin geçen yıllarda piyasaya sürdüğü cihazların yeterince ilgi görmemesi, şirketin gerilerde kalmasına neden oluyor. Açıklanan son çeyrek rakamları ise HTC’nin uzun yıllar sonra yeniden yükselişe geçmeye başladığını gösteriyor. 

Haziran ayında şirketin gelirlerinin bir önceki aya göre yüzde 50 oranında arttığı belirtiliyor. Haziran ayı içerisinde toplam gelirlerin 225,2 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Bu da HTC 10’un piyasaya sürüldüğü 2016’nın aynı dönemine göre daha iyi bir dönemin geçirildiğine işaret ediyor. HTC U11’in satışlarının çok iyi gittiği ve HTC’nin de satış rakamlarından oldukça memnun olduğu ifade ediliyor. Hatta satışların daha da artırılması ve taleplere yetişilmesi açısından HTC U11’in üretimine hız verildiği belirtiliyor. Dolayısıyla bu çeyrekte zaten artmış olan gelirlerin önümüzdeki çeyreklerde daha yüksek rakamlara ulaşacağı düşünülüyor.

Öte yandan Google’ın merakla beklenen akıllı telefonları Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL’de de HTC’nin imzasının bulunacağı söyleniyor. Google’ın bu yıl yeni Pixel cihazlarda LG yerine HTC’yi tercih edeceği iddia ediliyor. Bu gelişme,  HTC’nin kasasına daha fazla para girebileceği anlamına geliyor. Gelecek çeyreklerde HTC’nin gelirlerinde ne gibi bir değişiklik olacağını hep birlikte göreceği.z