reklamı kapat

POPÜLER

HTC Vive’ın kilit ismi Google saflarına katılıyor

Şu sıralar teknoloji dünyasında önemli isimler şirket değişikliğine gidiyor. Kısa süre önce yaptığımız haberde eskiden Google’da çalışan, sonrasında Xiaomi’ye geçen Hugo Barra’nın şimdi de Facebook bünyesinde VR ile ilişkili teknolojiler geliştirmeye başladığını sizlere aktarmıştık. Şimdi ise Google, Daydream platformunu geliştirmek adına çok önemli bir ismi bünyesine kattı.

HTC Vive’ı geliştiren ekibin başındaki isim olan Claude Zellweger, Google’ın VR platformu Daydream için çalışmalara başladı. HTC yaptığı açıklamayla Claude Zellweger’in şirketten ayrıldığını onayladı ve birlikte çalıştıkları yıllar için kendisine teşekkür etti.


Üst düzey isimlerini birer birer diğer firmalara kaptıran HTC için işler pek iç açıcı değil. 2014 yılında Scott Croyle şirketten ayrılmış ve bulut telefonlu telefon Nextbit için çalışmaya başlamıştı. Kısa bir süre sonra ise Jonah Becker şirketten ayrılarak Fitbit’in endüstriyel tasarım ekibine girmişti. HTC’nin tasarım ekibi olan One & Co’yu satın almasıyla birlikte Tayvanlı şirketin bünyesine girenler arasında bu isimlerin haricinde Claude Zellweger da vardı.

Zellweger, HTC’nin akıllı telefon tasarımıyla ilgili kısımda olmadığı için cihazların tasarımında bir değişiklik olması beklenmiyor. Son yıllarda yalnızca HTC Vive üzerinde çalışan isim, sanal gerçeklik gözlüğünün iyi yerlere gelmesinde büyük rol oynamıştı. Burada kazandığı tecrübeler sayesinde Daydream platformunu da ilerilere taşıması bekleniyor.