reklamı kapat

POPÜLER

YouTube VR
YouTube VR
YouTube VR
YouTube VR
YouTube VR
YouTube VR

YouTube sanal gerçek uygulaması artık Daydream platformuna özel değil

Google‘ın büyük video platformu YouTube‘un VR (Sanal Gerçeklik) sürümü şimdiye kadar Daydream VR platformuna özeldi. Bugün bu değişti ve HTC Vive için “YouTube VR” Steam’de indirmeye sunuldu.

Şu an Steam Türkiye sayfasından da elde edilebilen YouTube VR uygulaması, kişilerin HTC Vive başlıklarıyla VR YouTube videolarını izlemesine imkan tanıyor. VR yapısına özel bir arayüzü bulunan sürüm, şirket tarafından ise şu şekilde tanıtılıyor: “YouTube VR, YouTube’u bir de 3D olarak keşfedebileceğiniz yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Tüm kanalları, videoları ve içerik üreticileri sanal gerçeklikte izleyin. Büyük beyaz köpek balıklarıyla yüzebilir, size özel tur rehberinizle yedi kıtayı birden keşfedebilir, sevdiğiniz konserlerde ön sıralarda yerinizi alabilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Standart dikdörtgen ayarlarının yanı sıra, 3D 360 ve VR180 videolarla da aksiyonun tam ortasında olun. VR YouTube, HTC Vive ile kullanılabilir ve bu cihaza uygun şekilde optimize edilmiştir.”

YouTube VR ile benzersiz bir deneyim vadediliyor

Şu an erken erişim aşamasında olan ve bazı sorunlarının olduğu söylenen uygulama, Türkçe dil desteğine de sahip. Vive’ın kontrolcüleriyle yönetilebilen uygulama, Steam’e gelerek daha çok insana ulaşabilecek gibi görünüyor. Bu da başlığı olanlar için çok güzel görünüyor. Böyle kitlesel büyümeler içerik üretimini de hızlandırıyor.

Video