reklamı kapat

POPÜLER

deadpool disney

Disney’e geçen Deadpool değişecek mi?

Disney’in Fox’u satın almaya niyetli olduğunu öğrendiğimizden beri kafalarda pek çok soru işareti oluştu. Bunlardan biri de Deadpool gibi yetişkinlere hitap eden filmlerin akıbetinin ne olacağıydı. Herkes karakterlerin değiştirilmesinden çekiniyordu ancak görünen o ki korktuğumuz başımıza gelmeyecek.

Kısaca bahsetmek gerekirse Disney tüm aile bireylerine hitap eden içeriklerle karşımıza çıkıyor. Disney’in sahip olduğu Marvel Stüdyoları da benzer bir üslup benimsiyor. Hem çocukların hem yetişkinlerin rahatlıkla izleyebileceği filmler hazırlanıyor. Deadpool ise bu çerçevenin dışında kalıyor. Hem konuşması hem davranışlarıyla pek örnek alınacak bir kahraman değil. Bu durum gelecekte çekilecek filmleri etkiler mi, Deadpool’a veda etmek zorunda kalır mıyız diye düşünürken içimizi rahatlatan açıklama Disney’in CEO’sundan geldi.

Deadpool’da Disney dönemi

Bob Iger karakteri değiştirmek gibi bir niyetleri olmadığını ifade etti. Aksine bu vesileyle yetişkinlere hitap eden Marvel serileri hazırlayabileceklerini, öncesinde izleyicinin bu değişime hazırlanması gerektiğini söyledi. Özetle Disney, Deadpool’un çoktan tutan formülünü değiştirmeyi düşünmüyor. Aksine bu başarı hikayesini baz alarak yeni işler üretmek niyetindeler. Tek endişeleri ise izleyicilerin tepkisi. Malum seyirciler tüm Marvel işlerinin aile dostu olmasına alışkın. Oluşturulan yeni serilerin ardından sinemada tatsız bir sürpriz yaşamak işten bile değil. Tüm bu problemler ise önceden yürütülecek kapsamlı bir tanıtım çalışmasıyla aşılabilir. Bakalım Disney’in gelecekteki projeleri gerçekten bu yönde şekillenecek mi?