reklamı kapat

POPÜLER

HTC Vive Focus Plus sanal gerçeklik başlığı
HTC Vive Focus Plus sanal gerçeklik başlığı

HTC’den yeni bağımsız sanal gerçeklik başlığı: Vive Focus Plus

Vive VR ile sanal gerçeklik pazarında en önemli isimlerden birisi olan HTC, dakikalar önce Vive Focus‘un yenisini yani Vive Focus Plus modelini tanıttı.

HTC, 2017’de tanıttığı Vive Focus modeliyle kullanıcılara bağımsız bir sanal gerçeklik başlığı sunmuştu. İşte bu model bugün yenilendi. Tam olarak HTC Vive Focus Plus olarak isimlendirilen model, yerini aldığı model ile büyük benzerlikler taşıyor. Tasarımı hemen hemen hiç değişmeyen bağımsız başlık, bağımsız takısını herhangi bir bilgisayar ya da akıllı telefona ihtiyacı olmamasıyla alıyor. Gücünü halen Snapdragon 835 işlemciden alan ürün, bünyesinde 2880×1600 piksel bir 3K AMOLED ekran taşıyor. Önündeki kameralar ile içten dışa takip gerçekleştirebilen ve altı eksende hareket özgürlüğü veren ürün, yanında iki adet kontrolcü ile geliyor. Bu kontrolcüler de tahmin edebileceğiniz üzere altı eksende hareket özgürlüğü sunuyor. Direkt olarak Oculus Quest karşısına konumlandırılan sanal gerçeklik başlığı, Wave VR platformunu kullanıyor ve şirketin VR uygulama marketi Viveport‘a erişim sağlayabiliyor. Böylelikle içerik bulma sorunu çok fazla yaşanmıyor.

HTC Vive Focus Plus sanal gerçeklik başlığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC Vive Focus Plus kullanışlı görünüyor

25 farklı ülkede satışa çıkacak ürünün şimdilik kaça satılacağı bilinmiyor. Rakip Oculus Quest 399 dolar seviyesinde satıldığı için Plus’ın da bu seviyede olması bekleniyor. Sanal gerçekliği en konforlu ve etkileyici formda sunduğu iddia edilen ürünün, 26 Mart tarihinden sonra detaylanması bekleniyor.