reklamı kapat

POPÜLER

HTC Vive Flow

İlginç görünen HTC Vive Flow sanal gerçeklik başlığı ortaya çıktı

Sanal gerçeklik tarafının en büyüklerinden HTC, ürün gamına çok yakında HTC Vive Flow sanal gerçeklik başlığı modelini de ekleyecek.

Sanal gerçeklik pazarı artık çok ses getirmiyor ancak yine de yeni ürünler çıkmaya devam ediyor. İşte bunlardan birisi de HTC Vive Flow. Bu hafta içerisinde tanıtılacak ürün, direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor.

Evan Blass tarafından sürprizi kaçırılan başlık, son kullanıcıya hitap eden hafif bir seçenek ve söylendiği kadarıyla 499 dolardan raflara çıkarılacak. Çalışmak için bir PC ya da telefona ihtiyacı olmayacak başlık, oyundan çok içerik (Video, YouTube gibi) tüketimi odağında geliştiriliyor.

Yine de basit oyunların altından yerleşik olarak kalkabileceği aktarılan fana sahip ürün, 15 Ekim tarihinde yurt dışında ön siparişe açılacak. Bu model yüksek ihtimalle ilerleyen zamanlarda Türkiye pazarına da getirilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC Vive Flow öncesinde HTC Vive Pro 2 gelmişti

HTC Vive Pro 2, firmanın VR başlık alanındaki “üst seviye” seçenekleri arasına dahil oldu. Tasarımı alıştığımız yapıda olan ürün, farkını teknik olarak koyuyordu. Model ilk olarak her göze 2448×2448 piksel gelecek şekilde toplam 5K çözünürlük sunuyor. Ayrıca modelin ekranlarında 120 Hz yenileme bulunuyor.

120 derece görüş aşısı sunan ürün, ekranlarıyla hem akıcı hem de keskin bir seçenek konumunda yer alıyor. Dışında takip odaklı çift kamera ve sensörler yer alan Vive Pro 2, yerleşik kulaklık sistemine sahip. Kulaklıklarda Hi-Res Audio yani yüksek kaliteli ses desteği bulunuyor ve ürün aynı zamanda 3D ses de oluşturabiliyor.

Modelde Display Stream Compression ya da kısaca DSC olarak geçen bir teknoloji de yer alıyor. Bir VR başlıkta ilk kez kullanıldığı aktarılan DSC, yüksek çözünürlüklü görüntüyü kayıpsız şekilde alınmasına imkan tanıyor.

Uzun kullanımda mide bulantısı yapmayan ve hareket bulanıklık seviyesi minimumda olduğu aktarılan Vive Pro 2, harici olarak alınması gereken kontrolcü ile yönetiliyor.

Başlık paket olarak 1.399 dolarlık bir fiyata sahip. Bu paketin içerisinde Base Station 2.0 ve kontrolcüler de yer alıyor. Başlığın tek fiyatı ise 749 dolar seviyesinde.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın