reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Photoshop CC

iPad için Photoshop özelinde en büyük eksiklerden birisi kapatılıyor

iPad için Photoshop uygulamasının eksikleri yavaş yavaş kapatılıyor. Servise yakında Camera Raw aracı da geliyor. İşte detaylar;

iPad için Photoshop, uzun süre önce çıktığında hatırlarsınız birçok özelliğinin eksik olmasıyla ciddi eleştiriler almıştı. Elbette Adobe bu eksiklerin farkında ve beklenen adımları atıyor.

Örneğin uygulamaya başta sunulmayan “Refine Edge Brush” seçim aracı sonradan eklenmişti. Ayrıca “Rotate Canvas Tool” aracı da sonradan sunulanlar arasındaydı. Şimdi ise Camera Raw aracının getirileceği müjdelendi.

Henüz tam olarak çıkış tarihi verilmeyen Camera Raw aracı ile kişiler RAW formatta çektikleri fotoğrafları iPad için Photoshop üzerinde rahatlıkla ve detaylı şekilde işleyebilecek ya da diğer bir deyişle düzenleneyebilecek.

Normal / masaüstü Photoshop’un kalbinde yer alan Camera Raw’ın iPad’e gelmesi elbette özellikle profesyonel fotoğrafçıları fazlasıyla sevindirmiş durumda. Firma yolda olan aracı aşağıdaki video ile tanıtıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Photoshop şu iPad modellerinde çalışıyor

Orijinalde Apple Pencil ile katmanlı PSD desteği sunulan uygulama, biliyorsunuz dokunmatik ekranda rahat kullanıma yönelik özelleştirilmiş bir arayüz taşıyor. Creative Cloud altyapısı sayesinde mobil ile masaüstünü bir araya getiren sürüm, artık genel olarak beğeniliyor.

Uygulama iPad Pro, iPad Pro (12,9-inç), ikinci jenerasyon iPad Pro (10,5-inç), iPad Pro (9,7-inç), beşinci jenerasyon iPad, iPad Mini 4 ve iPad Air 2 modelleriyle kullanılabiliyor. Bunlar arasına elbette yeni satışa sunulan iPad modelleri de ekleniyor. Uygulamanın aylık abonelik ile alınan Creative Cloud aboneliği ile kullanılabildiğini belirtelim.