reklamı kapat

POPÜLER

Photoshop

Photoshop için yolda olan büyülü gökyüzü değiştirme aracı [İzle]

Dünyanın en popüler fotoğraf düzenleme uygulaması Photoshop, yakında adeta büyülü gökyüzü değiştirme aracı kazanıyor.

30. yaşına basan Photoshop‘a önümüzdeki güncellemelerde özel bir otomatik gökyüzü değiştirme aracı geliyor. Bu yapay zeka sistemi Sensei temelli araç, içerisine konulan fotoğrafların gökyüzü bölümlerini otomatik olarak belirliyor ve bunları sizin yerine değiştirebiliyor. Yapay zeka ve makine öğrenme temelli olduğundan oldukça iyi çalışan ve sürekli daha da iyi hale gelecek bir altyapının merkezinde yer alan araç, kişilere tahmin edebileceğiniz üzere özelleştirme ayarları da sunuyor. Bu ayarlar sayesinde fotoğrafa göre daha gerçekçi / uygun gökyüzü değişimi elde edilebiliyor.

Gökyüzü konusunda kendi arşivi bulunan ancak sizin kendi gökyüzü fotoğraflarınızı da kullanan sistem, gerçekten çok kullanışlı görünüyor ve manzara fotoğrafçılarını sevindiriyor. Bu arada bu sistemin sadece Photoshop içerisinde olacağını düşünmeyin. Luminar 4 isimli yazılım benzer bir hizmeti çok uzun süredir sunuyor.

Photoshop

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad için Photoshop da gelişiyor

iPad için Photoshop, uzun süre önce çıktığında hatırlarsınız birçok özelliğin eksik olmasıyla ciddi eleştiriler almıştı. İşte bu durum yavaş yavaş değişiyor. iPad sürümü en son gelişmiş “Select Subject” aracına kavuşmuştu. Bu araç firmanın Sensei yapay zeka sisteminden güç alıyor ve objeleri seçerek otomatik şekilde fondan ayırabiliyordu.

Daha sonra ise yine seçim sürecini çok kolaylaştıran ve masaüstünde uzun zamandır yer alan “Refine Edge Brush” iPad sürümüne getirildi. Daha önce sözü verilen bu faydalı özelliğe ek olarak geçtiği ay uygulamaya “Rotate Canvas Tool” aracı da gelmişti.