reklamı kapat

POPÜLER

tesla roadster

Elon Musk cevapladı; Tesla Roadster adım adım Nürburgring yolcusu

Son dönemin en merak edilen otomobillerinden birisi olan Tesla Roadster için Elon Musk cephesinden önemli bir doğrulama geldi.

Bugün dünyanın en değerli otomobil şirketlerinden birisi haline gelen Tesla‘nın kuruluş dönemindeki ilk göz ağrısı Roadster’dan başkası değildi. İlerleyen süreçte pazara yön veren bir marka haline gelen Elon Musk ve ekibinin Roadster’ı yine yeni bir meydan okuma olarak kullanmasıysa 2017 yılına tarihlendi. Konsept olarak tanıtımının gerçekleştirildiği ilk günden itibaren rakamsal verileriyle ortalığı karıştıran ikinci nesil Tesla Roadster için geri sayım süreci devam ediyor. Aracın geliştirme süreci devam ederken son kullanıcıya ulaşacak olan seri üretim dinamikleri de artık asfalt üzerinde daha net bir şekilde göreceğiz. Konuyla ilgili sosyal medyadan kendisin yöneltilen soruya cevap veren Musk, uzun zamandır beklenen Roadster’ın gelecek yıl test için Nurburgring’e gideceğini açıkladı.

Dünyanın en değerli otomobil üreticileri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster nefes kesen iddialarını sürdürüyor

İkinci nesil Tesla Roadster’ın çalışan bir prototip olarak tanıtılmasının üzerinden neredeyse üç yıl geçti. 2017’deki etkinlik sonrası paylaşılan ilk planlar, aracın 2020’de piyasaya sunulması üzerine olmasına rağmen bunun gerçekleşmediğine şahit olduk. Şimdiki planlama ise 2022’ye kadar ilk teslimatların yapılabilmesi. 2021’de Nürburgring’de sınav vereceğini öğrendiğimiz modelin seri üretim dinamiklerde ne kadar istikrarlı olacağı da merak konusu. Özellikle 1,9 saniyelik 0-100 iddiası hala devam ettirilen Roadster’ın maksimumda ise 400 km/s’i görmesi bekleniyor. Araçta “SpaceX package” adında ilginç bir paket de kullanıcılara sunulacak. Aracın performansını iyileştiren bu paketle birlikte gövde üzerinde ek hava kanallarını göreceğiz. Roadster’ın detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR