reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck çizgilerini minivan ile birleştiren ilgi çekici proje

Bağımsız tasarımcı Samir Sadikhov tarafından hayata geçirilen projede, Tesla Cybertruck karakterinin geleceğin minivanına ilham oluşuna şahit oluyoruz.

Elon Musk, Tesla Cybertruck tanıtımıyla birlikte gelenekleri yıkma felsefesini bambaşka bir noktaya taşıdı. Tanıtım sırasında yaptığı açıklamalarda pickup dünyasının ilk dönemlerinden itibaren günümüze kadar benzer çizgilerde geldiğini eleştiren Musk, bunun artık değiştirilmesinin gerektiğine vurgu yapmıştı. Bu konuşmaların ardından ortaya çıkarılan Cybertruck, bugün hala adından söz ettirmeye devam ediyor. Henüz seri üretimden uzak olan çizgilerin bazı bağımsız tasarımcılar tarafından ilgi gördüğü de aşikar. Bu tasarımcılardan birisi olan Samir Sadikhov, karşımıza çıkarttığı projesinde Minivan ile fütüristik çizgileri bir araya getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck özellikleri

Kısa sürede 500.000 adedi geçen sipariş adedine ulaşan Cybertruck’ın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte 800 kilometreye varan menzile olanak tanıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde daha somut parçalar üzerinden karşımıza çıkacak olan Cybertruck’ın benzer projelere ilham olmasını bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Geleceğin tasarımı Tesla Cybertruck’a yakından bakın