reklamı kapat

POPÜLER

Heyecanlandıran video; Tesla Cybertruck ve Roadster karşı karşıya [İzle]

Elon Musk‘ın CEO’luk görevini üstlendiği elektrikli otomobil üreticisinin ürettiği Tesla Cybertruck ve Tesla Roadster sanal ortamda bir drag yarışına sokuldu.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz aylarda marka değeri konusunda dünya devleri Volkswagen ve Daimler gibi rakiplerini geçerek 100 milyar dolara ulaşmıştı. Bu artışta yeni açılacak fabrika haberlerinin yanı sıra piyasaya çıkması beklenen yeni modeller de büyük rol oynadı. Hatırlarsanız, geçtiğimiz aylarda neredeyse tüm dünyanın konuştuğu bir konferans ile Tesla Cybertruck tanıtımı yapılmıştı. Küresel anlamda bütün otomotiv basını bu tanıtımı konuşmuştu.  Markanın yakın zamanda piyasaya süreceği Roadster tanıtımın da aynı büyüklükte olması bekleniyor. Ancak o zamana kadar otomobil severler Tesla Roadster hakkında çıkan dedikodular ile yetinmek zorunda. Avustralyalı bir bilgisayar ustası Slav Popovski iki modeli canlı görmeyi beklemeyip harika bir işe imza atmış. Videoda iki modeli sanal ortamda bir araya getirdi. Popovski, daha önce de Instagram hesabından egzotik ve piyasaya çıkmamış otomobiller hakkında kısa videolar paylaşmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck hakkında bilmeniz gerekenler

Aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Açıklandığı kadarıyla araç en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü getiriyor. Araçta pil konusunda ise üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri kişilere 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. 250kW hızlı şarj desteği de taşıyan Cybertruck, tahmin edebileceğiniz üzere hemen satışa çıkmıyor. 2021 sonunda üretime sokulacak, 2022’de de elde edilebilir olacak denilen Tesla Cybertruck, 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. Aracı otomatik pilot eklemek içinse 7 bin dolar verilmesi gerekecek. Bakalım bu değerler Roadster için nasıl olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Video