reklamı kapat

POPÜLER

TicWatch Pro 2020 akıllı saat
TicWatch Pro 2020 akıllı saat

Sağlamlığıyla öne çıkan çift ekranlı akıllı saat: TicWatch Pro 2020

Çift ekranlı akıllı saat TicWatch Pro’nun yenisi geldi. TicWatch Pro 2020 özellikle sağlamlık konusunda çıtayı yükseltiyor.

Mobvoi imzalı akıllı saat TicWatch Pro, hatırlarsınız geçtiğimiz yıl yenilenmiş ve . TicWatch Pro 4G isimli yeni versiyon kazanmıştı. Bu versiyon yerleşik eSIM üzerinden adında da geçtiği üzere 4G LTE bağlantı desteğiyle fark yaratıyordu. Mobvoi şimdi ise TicWatch Pro 2020 ile karşımızda. Yuvarlak bir tasarımı benimseyen saat, bu yıl yukarıda da dediğimiz gibi gövde sağlamlığı konusunda sağlam bir güncelleme alıyor. Direkt olarak Military Standard 810G sertifikasına sahip olduğu aktarılan model, bu sayede şiddetli sıcaklık dalgalanmaları ve diğer çevresel tehlikelere karşı koyabiliyor. Elbette ciddi düzeyde su geçirmeyen saat, genel olarak sağlam yapısına rağmen çok şık görünüyor. Saatin diğer sürümler gibi gibi en önemli özelliği bünyesinde üst üste konumlandırılan iki adet ekranın yer alıyor olması. Üstteki FSTN LCD ekran düşük güç harcaması için tasarlanmış. Temel bilgilere odaklanan bu ekran, “saat, nabız, pil seviyesi, kalori, adım sayısı, mesafe ve tarih” gibi detaylar verebiliyor.

TicWatch Pro 2020 akıllı saat

Temel ihtiyaçlara pili harcamadan ulaşmak adına akılcı bir yol kullanan firma, bu şeffaf ekranın altında ise 1,39 inç 400×400 piksellik ana AMOLED ekrana yer veriyor. Esasen buradan yönetilen akıllı saat, yine diğerleri gibi Google’ın Wear OS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Gücünü halen Snapdragon Wear 2100 işlemci ve 2 GB RAM‘den alan saatin, 4 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Gorilla Glass 3 cam ile korunan akıllı saat, “Essential” moduyla tam 30 günlük kullanım ömrü sunuyor. Bu modda akıllı özelliklerin hemen hepsi kapatılıyor. Normal kullanımdaki pil ömrü 2 ile 5 gün arası olarak açıklanan saat,  415 mAh bir pil üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mobvoi TicWatch Pro 2020 akıllı saat modeli kaça satılacak?

Açıklandığı kadarıyla akıllı saat modelinin yurt dışı resmi satış fiyatı 260 dolar seviyesinde. Bu saatin Türkiye’ye resmi olarak gelmesi beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni akıllı telefon modeline göz atmayı unutmayın